Гени, що формують соціальні мережі мух, можуть бути і у людей — вчені

«Ступені Кевіна Бейкона»: виявлено ген, який відповідає за комунікацію у мушок – і, можливо, у людей

© EPA / CJ GUNTHER Гени плодових мух майже на 60% схожі на гени людини, включно з тими, які відповідають за хвороби серця, Альцгеймера, Паркінсона та рак.

Група учених із Торонтського університету виявила ген, який відповідає за структуру соціальних мереж у плодових мух, назвавши його «ступенями Кевіна Бейкона» – за аналогією гри Six Degrees of Kevin Bacon, де учасники мають встановити зв’язок між будь-яким актором та Кевіном Бейконом через акторів, разом з якими вони знімалися (гра заснована на теорії «шести рукостискань»), передає CNN

Дослідження відкриває нові можливості для вивчення молекулярної еволюції соціальних мереж та колективної поведінки у різних тварин.

Дослідники використали метод генетичного редагування для вивчення варіантів гена dokb у плодових мухах. Виявилось, що один із варіантів сприяє високій центральності мережі, що вказує на наявність особин, важливих для передачі інформації всередині соціальних мереж. Крім того, один із варіантів гена асоціюється з низьковисотними середовищами, де певні патерни взаємодії можуть бути вигідними.

«Важливо розуміти, що ці мережі можуть як сприяти чудовому обміну та комунікації, так і сприяти поширенню хвороб, але структура мережі залишається однаковою,» – пояснює Джоел Левін, професор біології в Торонтському університеті та соавтор дослідження.

Левін припускає, що подібні гени можуть існувати в інших тварин, включно з людьми. 

Раніше вчені з’ясували, що негативний вплив деяких генів на тривалість життя можна компенсувати на понад 60% відсутністю поганих звичок.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *