DrugGPT – вчені створили інструмент для призначення ліків лікарями

DrugGPT: новий ШІ може допомогти лікарям призначати ліки

Штучний інтелект допоможе призначати ліки © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA Це може зменшити кількість помилок щодо призначення препаратів.

Ліки — це наріжний камінь медицини, але іноді лікарі помиляються і невірно призначають їх або пацієнт приймає їх неправильно. Вчені з Оксфордського університету розробили новий інструмент під управлінням штучного інтелекту DrugGPT, який може допомогти вирішити обидві проблеми, повідомляє The Guardian.

Інструмент не тільки допомагає лікарям розібратися, які ліки краще призначити, але й надає їм інформацію, яка може допомогти пацієнтам зрозуміти, чому і як їх слід вживати.

Видання зазначає, що лікарі та інші працівники охорони здоров’я за допомогою DrugGPT зможуть швидко отримати ще одну думку щодо призначення ліків. Для цього їм потрібно буде просто ввести інформацію про пацієнта у чат-бот. У ньому містяться списки рекомендованих ліків, а також можливі побічні ефекти від їхнього прийняття.

«Одним із чудових моментів є те, що він потім пояснює, чому. Він показує вам рекомендації – дослідження, блок-схеми та заслання – і чому він рекомендує саме цей препарат», — заявив Девід Кліфтон, його в Оксфордській лабораторії штучного інтелекту для охорони здоров’я очолювала проєкт.

Деякі лікарі вже використовують чат-боти для консультацій, але міжнародні медичні асоціації радили цього не робити через побоювання, що чат-боти можуть дати недостовірну інформацію.

«Уявіть, що ви є лікарем загальної практики: ви намагаєтеся бути в курсі величезної кількості різних медичних рекомендацій, які оновлюються щороку. Це складно. Але важливо не виводити людину із циклу. Вам не потрібна проблема «комп’ютер каже ні». Це завжди має бути порада людині, наприклад, як другий пілот. Це підстраховка: ось рекомендація, з якою можна порівняти вашу рекомендацію», — сказав Кліфтон.

За оцінками іншого дослідження, проведеного опублікованим Британським медичним журналом, щороку в Англії відбувається близько 237 мільйонів медичних помилок, які коштують 98 мільйонів фунтів стерлінгів і забирає понад 1700 життів. Помилки допускають і пацієнти, які не дотримуються рекомендацій про прийом ліків.

Раніше компанія Microsoft розробила інструменти, які не дозволять користувачам дурити чат-боти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *