Донорство може відійти у минуле, вчені створюють універсальну кров

Вчені зробили крок до створення

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Хоча люди з першою групою крові вже є універсальними донорами, їхнього матеріалу не завжди достатньо.

Група вчених із Данії та Швеції зробила ще один крок до створення «універсальної» крові, яку можна перелити будь-якій людині, передає Live Science.

Дослідники виявили довгі ланцюжки молекул цукру, які роблять донорство крові однієї групи крові, наприклад A, несумісним з реципієнтами, у яких інша група. Потім учені використали коктейль ферментів кишкових бактерій, щоб видалити довгі відростки цукру з еритроцитів.

Переливання нерелевантної крові може стати фатальним: імунна система розпізнає та атакує чужорідні молекули цукру (або антигени), які виступають із еритроцитів. Антигени А в крові групи А не поєднуються з антигенами В у крові групи В. Тип О, універсальна донорська кров, не містить цих антигенів, тому її можна переливати людям з будь-якою групою крові.

Раніше американські вчені виявили бактерії, яких приваблює сироватка в людській крові, що може призвести до смертельних інфекцій. Це може стати особливою проблемою для людей із синдромом подразненого кишечника (IBD), коли кишкова кровотеча відкриває бактеріям шлях у кров. Однак ці результати також проливають світло на нові потенційні шляхи лікування.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *