Дев’ята планета Сонячної системи – вчені знайшли нові свідчення існування планети Х

Вчені знайшли сліди існування невідомої планети у Сонячній системі

У Сонячній системі може існувати ще одна планета © Европейская Южная Обсерватория Це «найпереконливіший статистичний доказ» існування Дев’ятої планети.

Вчені заявили про виявлення нових доказів того, що у Сонячній системі існує ще одна планета. За словами астронома Костянтина Богітіна, дослідникам вдалося знайти «найпереконливіший статистичний доказ того, що Планета 9 дійсно існує», повідомляє The Independent.

Декілька років тому вчені висунули гіпотезу про те, що незвичну поведінку об’єктів на краю Сонячної системи можна пояснити існуванням великого небесного тіла. Існування Дев’ятої планети могло б пояснити орбіти об’єктів, які лежать у найдальших куточках нашої Сонячної системи, більш ніж у 250 разів далі від Сонця, ніж Земля.

У новому дослідженні вчені розглянули низку транснептунових об’єктів чи ТНО. Цим терміном позначають усі об’єкти, що знаходяться на краю нашої планетної системи.

Дослідники розглянули об’єкти, рухи яких стали нестабільними через взаємодію з Нептуном. Ця нестабільність означала, що їхні рухи важко зрозуміти, тому вчені раніше не використовували їх в аналізі для пошуків дев’ятої планети.

Але тепер астрономи вирішили розглянути рухи цих об’єктів. За словами Богітіна, їх можна пояснити впливом ще однієї планети.

Команда провела безліч симуляцій, щоб зрозуміти, як на орбіти цих об’єктів впливають різні фактори, у тому числі навколишні планети-гіганти, такі як Нептун, «галактичний приплив», що виходить з Чумацького Шляху, і зірки, що проходять повз.

Але, як заявив Богітін, найкраще пояснення дала симуляція, де була присутня Дев’ята планета. Вчені визнають, що рухи ТНО можуть пояснити й інші гіпотези, зокрема вплив планет, які тепер мігрували з околиць Сонячної системи. Але існування ще однієї планети є найкращим поясненням.

Раніше вчені провели моделювання, щоб звузити регіон для пошуків гіпотетичної дев’ятої планети Сонячної системи, яку також називають планетою Х. І це моделювання показало, що планета може «ховатися» тільки в одному місці.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *