Депресія та вживання антидепресантів після розставання у жінок виникає частіше — вчені

Після розлучення жінки частіше вживають антидепресанти, ніж чоловіки – дослідження

© depositphotos/AndrewLozovyi Літні чоловіки після розлучення частіше вступають у нові стосунки, ніж жінки, показало дослідження.

Жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки, свідчать результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, передає The Guardian.

У дослідженні, профінансованим Європейською дослідницькою радою та Академією Фінляндії, взяли участь 228,644 жителів Фінляндії у віці від 50 до 70 років у період з 1996 по 2018 рік, кожен з яких пережив розрив стосунків, розлучення або тяжку втрату в період з 2000 до 2014 року.

33% їх розірвали шлюб, 30% розійшлися зі своїм партнером і роз’їхалися, а 37% перенесли важку втрату через смерть партнера.

У період за чотири роки до розставання 6% жінок починали приймати антидепресанти, порівняно з 3.2% чоловіків.

За шість місяців до розлучення вживання антидепресантів збільшилося на 5% у чоловіків та на 7% у жінок.

Через рік після розлучення рівень використання антидепресантів стабілізувався, хоча в обох гендерів він залишався вищим, ніж до розлучення.

Результати вказують на те, що жінкам важче емоційно адаптуватися до розриву стосунків у пізнішому віці порівняно з чоловіками.

Крім того, значення мають гендерні відмінності у сімейних ролях, обов’язках та економічному статусі.

Дослідження також показало, що чоловіки частіше відновлювали партнерські відносини після тяжкої втрати чи розриву стосунків, ніж жінки.

Також наголошується, що кількість «сірих» розлучень – у віці 50 років і більше – зростає у країнах з високим рівнем доходу через старіння населення.

Гевін Скотт, партнер із сімейного права британської юридичної фірми Freeths, сказав, що ці цифри «не дивують». За його словами, при більшості розлучень дружини, як і раніше, перебувають у слабшому фінансовому становищі, ніж їхні чоловіки, оскільки вони відмовилися від розвитку своєї кар’єри і стали основним опікуном дітей.

«Зіткнення з невизначеністю свого фінансового стану після розлучення може виявитися величезним психічним тягарем, а якщо додати до цього очікування розлучення, яке може виявитися надзвичайно болісним процесом, не дивно, що використання антидепресантів збільшується. Ми часто бачимо шлюби, що розпадаються, проте сторони продовжують жити разом у дуже неприємній атмосфері, що тільки збільшує навантаження на психічне здоров’я, а також емоційне благополуччя дітей у такій ситуації», – сказав Скотт.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, як розпізнати депресію.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *