Де живе найбільше видів диких тварин – вчені назвали континент

На якому континенті живе найбільше видів тварин: вчені дали відповідь

Вчені розповіли, на якому континенті живе найбільше тварин © comedywildlifephoto.com Різноманіття навіть найбільших тварин залежить від невеликих факторів.

Вченим вже вдалося знайти та назвати мільйони видів тварин, але ще мільйони тільки належить відкрити. Але на якому континенті живе найбільша кількість видів тварин? Відповідь на це питання публікує видання Live Science.

Упродовж сотень років вчені каталогізували види у всьому світі. Як розповів Вітор П’ячентіні, орнітолог із Федерального університету Мату-Гросу у Бразилії, до настання цифрової епохи всі наші знання про тваринний світ надходили з музейних колекцій. Сьогодні свій внесок у відкриття нових видів робить і громадськість.

За словами П’ячентіні, за останні 20 років у цивільній науці відбулася «революція» і вчені використовують ці дані, щоб заповнити прогалини.

У результаті дослідникам вдалося створити карту поширення видів у світі. Наприкінці 1980-х років учений Норман Майєрс запровадив термін «гаряча точка біорізноманіття» для позначення місць із винятково великою кількістю видів для їхньої площі. З 36 гарячих точок по всьому світу більшість знаходиться на континентах, що перетинають екватор, де клімат теплий та вологий.

І причина цього поділу пов’язана не лише з тваринами, а й з рослинами.

«Рослини – це основа видів. Якщо в якомусь місці більше різноманітності рослин, іншим організмам, які залежать від цих рослин, буде легше стати більш численними», — заявив Барнабас Дару, еколог-прикладник зі Стенфордського університету.

Рослини можуть рости в різних умовах, але більшість з них найкраще почуваються в теплих та вологих умовах. Тепло також корисне для багатьох мікроорганізмів, особливо для мікроорганізмів, що розкладають, які розщеплюють мертвий матеріал, який рослини збирають, для отримання поживних речовин.

Крім того, комахи, які запилюють квіткові рослини, краще виживають у теплому кліматі. Тобто наявність більшої кількості комах у тропіках означає більше запилених рослин та більше їжі для тварин.

Але, за словами П’ячентіні, свою роль відіграють й інші чинники. Для того, щоб на континенті мешкало безліч видів, на ньому повинні бути не тільки тропічні умови, а й різноманітне довкілля. І в місцях із високим біорізноманіттям існує безліч ніш для тварин. Так, наявність високих дерев чи гір створює вертикальні коливання температур, сонячного світла та рельєфу. Це дозволяє більшій кількості видів співіснувати, не конкуруючи за ресурси та довкілля.

Грунтуючись на цих фактах, а також інформації з музейних колекцій та отриманої від цивільних науковців, дослідники дійшли висновку, що найбільше видів живе в Південній Америці. Так, у тропічних лісах Амазонки існує чотири яруси дерев, у яких можуть існувати різні тварини. У горах Анд є вісім різних мікрокліматів.

Але ймовірно, що біорізноманіття Південної Америки не завжди буде таким, як зараз. Через вирубку лісів, видобутку ртуті та зміни клімату тварини Південної Америки стикаються з більшою кількістю загроз, ніж будь-коли раніше.

Раніше вчені заявили про те, що одна з найрідкісніших кішок у світі – іберійська рись – більше не перебуває під загрозою зникнення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *