Чип у мозок від Neuralink ‒ компанія показала відео, як працює її технологія

Neuralink показала відео, як її пацієнт переміщує курсор силою думки

© Getty Images Паралізований чоловік може грати у відеоігри.

Компанія мільярдера Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових імплантатів, показала відео, на якому її перший пацієнт зміг переміщувати курсор на екрані комп’ютера силою своїх думок.

Пацієнт розповів, що його звуть Ноланд Арбо, йому 29 років, і що він став паралізованим нижче плечей після нещасного випадку під час дайвінгу близько восьми років тому, пише The Washington Post. На відео видно, як він пересуває курсор, щоб грати в комп’ютерні шахи.

Пристрій Neuralink призначений для зчитування активності мозку, щоб розшифрувати, який рух має намір зробити людина, а потім запустити команду для виконання цієї дії. Арбо каже, що спочатку він практикував спроби рухати рукою, поки не став інтуїтивно уявляти собі рух курсору.

Співдиректор Вісконсинського інституту трансляційної нейроінженерії Кіп Людвіг зазначив, що конкуруючі фірми, такі як Blackrock і Synchron, раніше продемонстрували, що паралізовані пацієнти можуть використовувати свої імплантати для управління електронними пристроями. Проте, за його словами, бездротова технологія Neuralink ‒ це крок вперед.

«Хоча це ще не очевидний прорив у порівнянні з тим, що інші демонстрували раніше, це, безумовно, хороша відправна точка», ‒ сказав Людвіг.

Відео Арбо з’явилося майже через три роки після того, як компанія Neuralink опублікувала відео, на якому мавпа грає в пінг-понг силою думки. Тоді компанія потрапила під шквал критики за використання тварин при розробці свого мозкового імплантату.

Neuralink ‒ не перша компанія, яка представила електронний імплантат, що дозволяє людині переміщати курсор, думаючи про нього. Конкурент Synchron розробляє пристрій, який встановлюється на моторну кору головного мозку і дозволяє пацієнтам друкувати повідомлення, використовуючи свої думки, іноді за допомогою програмного забезпечення для відстеження руху очей.

Neuralink обрала більш інвазивний підхід, сподіваючись, що зможе передавати дані з мозку в комп’ютер швидше, ніж конкуруючі технології. Компанія заявила, що використовує роботизований пристрій для вшивання комп’ютерного чипа з електродами в поверхню мозку. Ілон Маск говорив, що початкове застосування пристрою має допомогти паралізованим пацієнтам відновити функції, але він також сподівається, що колись він зможе розширити можливості здорових людей.

Нагадаємо, Neuralink почала набір добровольців для випробування чипів у вересні 2023 року. Компанія шукала тих, в кого паралізовано руки та ноги (тетраплегія) через спинномозкову травму або бічний аміотрофічний склероз.

У ході випробувань пацієнтам вживлюють нейроінтерфейс — мікрочип для керування зовнішніми пристроями силою думки. Пацієнти матимуть можливість  у такий спосіб керувати курсором миші або клавіатурою комп’ютера. Процес тестування триватиме близько шести років. До цього дослідження чипа проводили на тваринах.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *