Чи можна створити варп-двигун — вчені довели можливість надшвидких космічних польотів

Польоти зі швидкістю світла можуть стати реальністю: доведено можливість створення варп-двигуна

Вчені довели можливість створення варп-двигуна © Paramount Pictures Передові технології наукової фантастики можуть втілитись у життя.

Вчені провели дослідження, що підтвердило теоретичну можливість створення варп-двигунів. А це означає, що технології надшвидких пересування, описані в науковій фантастиці, можуть втілитись у реальність, повідомляє Space.com.

Варп-двигуни добре знайомі шанувальникам серії «Стартрек». Ці гіпотетичні двигуни маніпулюють тканиною самого простору-часу, стискаючи її перед космічним кораблем і розширюючи за ним. В результаті створюється «бульбашка деформації», яка дозволяє кораблю пересуватися з неймовірною швидкістю. У деяких випадках вона може перевищувати швидкість світла в кілька разів.

1994 року мексиканський фізик Мігель Алькуб’єрре опублікував революційну роботу, в якій описав, як може працювати реальний варп-двигун. Але ця робота супроводжувалася суттєвим застереженням: запропонований «двигун Алькуб’єрре» вимагав негативної енергії, екзотичної субстанції, яка може існувати, а може й не існувати. Або використання темної енергії, таємничої сили, яка, ймовірно, викликає розширення Всесвіту.

Наразі вчені опублікували нову статтю, яка показує, що створення варп-двигуна не потребує негативної енергії.

Провідний автор Джаред Фукс з Університету Алабами у Хантсвіллі заявив, що робота його команди демонструє, що варп-двигун не є продуктом наукової фантастики. За його словами, у моделі команди використовується «складна суміш традиційних та нових гравітаційних методів для створення варп-бульбашки, яка може переміщати об’єкти на високих швидкостях у межах відомої фізики».

Розуміння запропонованої моделі, ймовірно, буде недосяжним для більшості. Наприклад, в інструкції статті йдеться, що рішення «включає об’єднання стабільної матеріальної оболонки з розподілом вектора зсуву, яке близько відповідає добре відомим рішенням щодо варп-двигунів, таким як метрика Алькуб’єрре».

Разом з тим, передбачуваний двигун не міг розвинути швидкість, яка перевищує швидкість світла, водночас він наблизився до цього. У заяві вчених згадуються «високі, але субсвітлові швидкості».

Хоча математичні розрахунки показують можливість створення варп-двигунів, до здійснення ще далеко. Але робота дослідників може стати важливою сходинкою на шляху до міжзоряних польотів.

Нагадаємо, нещодавно місії Psyche, яка була запущена для вивчення астероїда Головного поясу, отримала сигнал, який прийшов з відстані 226 мільйонів кілометрів від Землі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *