Apple приєднається до ради OpenAI у ролі спостерігача

Apple увійде до ради директорів OpenAI

© Скріншот Youtube Як і Microsoft , виробник iPhone буде в ній у якості спостерігача.

Apple планує стати спостерігачем у правлінні OpenAI, пише Financial Times.

Роль у правлінні була узгоджена в рамках угоди між Apple і OpenAI, оголошеної минулого місяця, щодо інтеграції ChatGPT у пристрої Apple. 

Тім Кук, виконавчий директор виробника iPhone, сказав, що партнерство стане частиною набору функцій штучного інтелекту для користувачів, таких як покращений голосовий помічник Siri, оскільки компанія зробила «наступний великий крок» для впровадження технології у свої продукти. 

За даними джерел видання, посаду спостерігача ради обійме Філ Шиллер, керівник Apple App Store і член його виконавчої команди з 1997 року. 

Позиція спостерігача означає, що Шиллер зможе бути присутнім на засіданнях ради директорів OpenAI, але не зможе голосувати за будь-які її рішення. Це ставить Apple на один рівень із Microsoft, яка минулого року також отримала роль спостерігача без права голосу. Microsoft інвестувала близько 13 мільярдів доларів у OpenAI у рамках стратегічного партнерства, яке дозволяє виробнику ChatGPT використовувати величезні обчислювальні та хмарні ресурси Microsoft, залишаючись при цьому незалежним бізнесом. 

Згідно з умовами угоди, Microsoft має право на приблизно половину прибутку OpenAI до тих пір, поки інвестиції не окупляться. 

OpenAI оновив свою раду директорів у березні, а Сем Альтман, засновник і виконавчий директор стартапу, повернувся після неочікуваного відсторонення в листопаді минулого року. 

Він додав трьох нових членів правління, включаючи виконавчого директора Instacart Фіджі Сімо, колишню голову Фонду Білла та Мелінди Гейтс Сью Десмонд-Хеллман і Ніколь Селігман, екс-президента Sony Entertainment. 

Колишній міністр фінансів США Ларрі Саммерс був призначений до ради директорів наприкінці минулого року. Так само, до складу ради правління входить виконавчий директор Quora Адам Д’Анджело. 

Угода з Apple відбулася в той момент, коли технологічні гіганти, включаючи Alphabet, Microsoft, Amazon і Meta, змагаються за розробку нових продуктів з використанням штучного інтелекту, водночас конкуруючи зі стартапами, які зосереджені на цій технології, або, в деяких випадках, співпрацюють із ними.

Apple не платитиме OpenAI за використання ChatGPT, але угода надасть стартапу доступ до сотень мільйонів користувачів. 

Очікується, що набір генеративних функцій штучного інтелекту Apple, який отримав назву «Apple Intelligence», буде запущено пізніше цього року.

Як повідомлялося, у месенджері Telegram став доступним чат-бот під управлінням штучного інтелекту Copilot, розроблений Microsoft. У компанії анонсували запуск бота, назвавши його «другим пілотом» для Telegram.

Крім того, Microsoft анонсувала вихід лінійки комп’ютерів Copilot Plus PCs. Пристрої працюватимуть під управлінням процесорів Qualcomm Snapdragon X Elite та Plus на архітектурі ARM, оптимізованих для роботи зі штучним інтелектом. У перспективі очікується випуск комп’ютерів, які працюватимуть під керуванням процесорів Intel та AMD.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *