Затримання Бі-2 у Таїланді – музикантів депортували до Ізраїлю – що відомо

«Нам усі казали, що це російський слід»: що відомо про депортацію музикантів «Бі-2» із Таїланду

«Бі-2» депортували з Таїланду до Ізраїлю © Facebook.com/b2band Російський консул наполягав на депортації музикантів до Росії, але перемогла позиція Ізраїля та Австралії.

Усі шість музикантів гурту «Бі-2», яких тримали у міграційній в’язниці Таїланду, прилетіли до Тель-Авіва, повідомляє «Медуза» з посиланням на юриста музикантів. Їх затримали після концерту 24 січня через відсутність дозволу на роботу, а російська сторона вимагала депортувати музикантів до Росії.

Юрист групи зазначив, що увечері 31 січня у Бангкоку відбулася зустріч консулів Ізраїлю та Австралії з МЗС Таїланду. Таїландські дипломати також мали зустрітися з російським консулом, але окремо від ізраїльської та австралійської сторони.

Зустріч представників Ізраїлю, Австралії та Таїланду тривала кілька годин, у результаті було вирішено депортувати музикантів до Ізраїлю, оскільки це було їхнє спільне бажання.

«Я радий, що завдяки розумній та наполегливій дипломатичній роботі нам вдалося звільнити громадян Ізраїлю, заарештованих у Таїланді, разом із їхніми колегами — іноземними громадянами. Всі вони на шляху до Ізраїлю і почуваються добре. «Хто рятує одну душу, наче врятував цілий світ»», — прокоментував ситуацію глава МЗС Ізраїлю Ісраель Кац.

Увечері 31 січня у літак сіли шість музикантів гурту, у тому числі й один із солістів, Алєксандр Уман (Шура), у якого, крім іншого, є громадянство Австралії. На день раніше в Ізраїль полетів інший соліст, Єгор Бортнік (Льова) — у нього є громадянство цієї країни.

Раніше юрист гурту повідомляв, що Росія вимагала депортації трьох музикантів, які мають лише одне громадянство — російське. За даними «Медузи», йшлося про бас-гітариста Максіма Андрющенка (Лакмус), гітариста Андрєя Звонкова (Дзвінок) та запрошеного клавішника Глєба Колядіна.

Після прильоту в аеропорт Тель-Авіва лідери «Бі-2» прокоментували ситуацію.

«Нам усі казали, що це російський слід, російське консульство… Спеціальне замовлення на гурт «Бі-2», щоб нас екстрадувати в кінці до Росії. Для чого? Ну самі розумієте», — заявив Бортнік.

Уман також подякував представникам консульства Ізраїлю та посольства Австралії, «хлопців з Америки», а також друзів та правозахисників, які за них боролися.

Після затримання музикантів організатори концертів гурту визнали, що некоректно оформили візи для них. Учасників «Бі-2» оштрафували, вони майже тиждень провели у центрах для мігрантів.

За однією з версій, на депортації музикантів до Росії наполягав особисто консул РФ у Пхукеті Владімірр Соснов за погодженням із Москвою. Російський політик Дмітрій Гудков заявляв про те, що Соснов спочатку вислав владі Таїланду «чорний список» російських музикантів, у забороні на концерти та депортації яких у РФ за їхньої появи на острові була зацікавлена Росія.

За його словами, після того, як «Бі-2» провели на Пхукеті концерт без дозволу на роботу, Соснов особисто зателефонував до департаменту міграції та вимагав не відпускати музикантів зі штрафом, а депортувати їх до Росії.

Посол Росії в Таїланді на ці заяви відповідав «Не в нашій практиці комусь вказувати». Влада Таїланду наполягала на тому, що затримання музикантів ніяк не пов’язане з політикою.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну музиканти Бі-2 виступили проти війни. Російська влада визнала Єгора Бортніка «іноагентом».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *