Премія імені Олега Вергеліса — першим лауреатом стала вистава Процес Театру на Подолі

Премія імені Олега Вергеліса: в День театру оголошено першого лауреата

Вистава «Процес» стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса © Давид Петросян/Facebook

Лауреатом Премії імені Олега Вергеліса 2024 року стала вистава Театру на Подолі «Процес» за мотивами однойменного роману Франца Кафки, режисер, автор адаптації роману та музичного оформлення — Давид Петросян. Художниця-постановниця та художниця з костюмів — Анна Шкрогаль; художник з освітлення — Максим Музира; пластика — Ольга Голдис; звукорежисер — Сергій Шевченко; відео — Олександр Братіно; помічники режисера — Софія Людвіченко, Влад Цехмейструк.

Актори, задіяні в обох складах: Ольга Голдис, Олег Стефан, Артем Атаманюк, Леонід Шеревера, Костянтин Темляк, Юрій Феліпенко, Максим Максимюк, Артем Каратаєв, Євген Ковирзанов, Кирило Карпук, Станіслав Крушинський.

Вистава «Процес» містить життєствердну силу правди маленької людини у боротьбі за своє життя з жорстокою системою й невидимим тотальним злом. Право на життя, як і презумція невинуватості, — це дві аксіоми будь-якого розвиненого та ментально здорового суспільства, сценічно стверджує режисер і доступно тлумачить бюрократичний абсурд одного з найскладніших романів класичної літератури. Сприймати все через страх, відчай чи намагатися зрозуміти раціонально — кожен глядач вирішить для себе сам. Єдине, що «просить вирішити» режисер, — чи хочемо ми так жити далі, адже вічне бюрократичне зло знищує людство не менше, ніж будь-яка війна.

За результатами експертного опитування до списку номінантів також увійшли вистави «Вороги» (Театр імені Марії Заньковецької, м. Львів, режисер — Максим Голенко) й «Тартюф» (Театр Франка, м. Київ, режисер — Дмитро Богомазов).

Вітаємо Театр на Подолі, режисера Давида Петросяна та всю команду, яка працювала над виставою «Процес», із заслуженою перемогою!

І принагідно вітаємо всіх, хто не уявляє свого життя без театру, з Міжнародним днем театру! Бажаємо можливостей грати/дивитися вистави без тривог, а лише із захватом та насолодою. І нехай єдиною проблемою для «театральних» суперечок у нашій країні буде визначення того, яка вистава є найкращою.

Олег Вергеліс

Олег ВергелісZN.UA

Олег Вергеліс — один з найталановитіших театральних критиків України, публіцист, мистецький оглядач, письменник, педагог, автор і ведучий телепрограм про історію театру, заслужений журналіст України, багаторічний редактор відділу культури ZN.UA (1996–2019).

Премію імені Олега Вергеліса 30 вересня 2023 року, в річницю його смерті, заснувала редакція ZN.UA та друзі Олега — культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі. Премія передбачає грошову винагороду.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *