Мінкульт обурився реакцією на бронювання артистів та ЗМІ з телемарафону 

Стало відомо скільки подали на бронювання від мобілізації пересувні циркові колективи

© Дирекція пересувних циркових колективів України/cirk.kiev.ua За словами виконуючого обов’язки міністра культури хейт навколо цієї теми, є не виправданим

Виконуючий обов’язки міністра культури Ростислав Карандєєв висловився на численні публікації щодо бронювання працівників театрів, засобів масової інформації та цирків. На його думку, ці публікації є обурливими та не виправданими. “Обурив хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа. Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює”, – написав у власному фейсбук-акаунті в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв.

За словами Ростислава Карандєєва, «Дирекція пересувних циркових колективів України» є “професійним колективом висококласних майстрів своєї справи” та працює 11 місяців на рік у відрядженнях.

На захист цього закладу очільник міністерства наводить статистику – за 2023 рік колективом проведено 1510 вистав з відвідуваністю 145 тисяч глядачів в 17 областях України. За 2 місяці 2024 року – 182 вистави в 14 областях.

В.о. міністра також вважає, що є обов’язком влади забезпечити сталість такого та інших колективів, які “не розбіглися по закордонах” та “відповідально виконують своє мистецьке мобілізаційне завдання”.

В цілому дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання 14 осіб, що складає менш як 10% чисельності колективу, з яких 11 виконавців циркових жанрів і 3 технічних працівника.

Окремо висловив свою думку Каранєєв і щодо бронювання працівників медіа. Він вважає, що “українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки України”. Саме тому частина працівників ЗМІ і є заброньованою.

Напередодні Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило, що телеканали, які беруть участь в телемарафоні «Єдині новини», є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Такий статус Мінкульт надав телеканалам відповідними указами, опублікованими на сайті. Такий же статус отримала низка й інших установ та організацій у сфері видання та медіа, а також театри, циркові та інші установи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *