«Часів Яр — це лотерея». Що відбувається в місті, яке росіяни знищують термобаричними бомбами

«Часів Яр — це лотерея». Що відбувається в місті, яке росіяни знищують термобаричними бомбами 11.07.2024 10:35 Укрінформ Якими можуть бути наслідки, якщо росіянам вдастся захопити Часів Яр. З розповідей бійців 24 ОМБр

Журналісти “Українського Свідка” показали, як зараз виглядає Часів Яр, який росіяни спопеляють мінометами, дронами та термобаричними бомбами. А бійці 24 ОМБр розповіли, якими можуть бути наслідки, якщо росіянам вдастся захопити Часів Яр.

У новому відео проєкту “Український Свідок” – Часів Яр, що в Бахмутському районі Донеччини, – ще одне місто, яке росіяни намагаються перетворити на попіл. Журналісти проєкту побували тут разом із бійцями 24 ОМБр імені короля Данила, яка була передислокована для оборони Часового Яру.

Військові кажуть, що пересування містом – це лотерея: противник обстрілює увесь Часів Яр, хаотично та непередбачувано. “Пересуватися треба непомітно, – розповідає фотограф 24 ОМБр Олег Петрасюк. – Маскування може врятувати вам життя”.

Про тактику бойових дій рф у Часовому Яру розповідає “Салют”, командир 1-го стрілецького батальйону 24 ОМБр. “Противник намагається сковувати нашу логістику, в першу чергу дистанційним мінуванням, – каже боєць. – На цих мінах, на жаль, підривається багато наших бійців, і вони отримують важкі ампутації. Росіяни обирають собі ціль – позицію або бліндаж – і просто цілий день її розбирають. До тих пір, поки людям на цих позиціях не буде де сховатись і вони всі не стануть “триста” (поранені) або “двісті” (загиблі)”.

Окупанти застосовують тут не тільки артилерію, міномети, FPV та БПЛА зі скидами, а й термобаричні бомби. Останні призначені для ураження закритих приміщень: росіяни застосовують їх для руйнування інфраструктури, в тому числі житлових будинків.

За словами заступника командира 1-го стрілецького батальйону із позивним “Бодя”, співвідношення у живій силі на цій ділянці фронту – більше, аніж 1 до 10. “Противник несе величезні втрати, оскільки він іде, не знаючи куди: мовляв, стій на цій позиції і все, – розповідає військовий. – Ми їх знищуємо, але нам бракує піхоти. Співвідношення живої сили тут навіть більше, аніж 1 до 10, їхня кількість просто нереальна: у росії людей, як піску в пустелі. Їхні втрати для нас не відчутні”.

Що буде, якщо ми втратимо Часів Яр? “Почнуться якісь активні дії у напрямку Новодмитрівки, Миколаївки та Костянтинівки, – каже “Бодя”. – Якщо війська рф візьмуть Часів Яр, то будуть просуватися на цьому напрямку далі та накопичувати резерви”.

“ Донеччина ЗСУ Військові Війна з Росією #stoprussia Часів Яр

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *