Зникнення Амелії Ерхарт — у Тихому океані знайшли літак льотчиці

Дослідники виявили літак знаменитої Амелії Ерхарт

У Тихому океані знайшли літак Амелії Ерхарт © youtube.com Вона зникла над Тихим океаном 1937 року.

Американська компанія опублікувала зображення, зроблені за допомогою сонара, на яких, як передбачається, зображений літак знаменитої американської льотчиці Амелії Ерхарт, яка зникла над Тихим океаном у 1937 році, повідомляє Science Alert.

Представники компанії Deep Sea Vision (DSV) стверджують, що зображення були отримані під час масштабних пошуків у районі на захід від місця, в яке прямувала Ерхарт. Вона прямувала до острова Хауленд.

Ерхарт пропала під час навколосвітньої подорожі, разом із нею зник і штурман Фред Нунан. Зникнення льотчиці є однією із головних загадок авіації, розгадати яку історики прагнуть десятиліттями. Воно також лягло в основу багатьох фільмів, книг і теорій.

Згідно з однією з найпопулярніших версій, у літака Ерхарт і Нунан закінчилось паливо, тому вони кинули його недалеко від острова Хауленд.

DSV заявила, що розмите зображення, отримане безпілотним підводним апаратом на глибині п’ять тисяч метрів за допомогою гідролокатора бокового огляду, «виявляє контури, що відображають унікальні подвійний хвіст та масштаб її легендарного літака».

«Ми завжди відчували, що вона доклала б усіх зусиль, щоб акуратно посадити літак на воду, і сигнатура літака, яку ми бачимо на зображенні сонара, припускає, що це може бути так», — заявив виконавчий директор DSV Тоні Ромео.

У заяві компанії йдеться про те, що дослідницька група провела 90 днів, обшукуючи 13500 квадратних кілометрів дна Тихого океану, що «більше, ніж під час усіх попередніх пошуків, разом узятих». У DSV також додали, що поки залишать у таємниці точне місцезнаходження знахідки та планують подальші пошукові роботи.

За словами Ромео, відкриття було зроблено з використанням так званої «теорії лінії дати», вперше висунутої у 2010 році Ліз Сміт, колишньою співробітницею NASA. Згідно з цією теорією, Нунан забув перевернути календар на день назад, коли літак пролітав над міжнародною лінією зміни дат. Це призвело до прорахунку навігації по зірках та навігаційної помилки у західному напрямку на 100 кілометрів.

Ерхарт здобула популярність у 1932 році, як перша жінка, яка здійснила одиночний переліт через Атлантику. 20 травня 1937 року вона вилетіла з Окленда в Каліфорнії, маючи намір стати першою жінкою, яка здійснила кругосвітній переліт. Вона і Нунан зникли 2 липня 1937 після вильоту з Лае, Папуа-Нова Гвінея, під час складного польоту завдовжки чотири тисячі кілометрів для дозаправки на острові Хауленд, невеликій ділянці території США між Австралією і Гавайями. До пункту призначення вони так і не дісталися.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *