Загадкова дуга в Арктиці – вчені не знають, як пояснити її появу — фото

У «галактиці» айсбергів в арктичному фіорді з'явилася дуга: вчені не знають, що це

Вчені точно не знають, що спричинило появу дуги © NASA Earth Observatory/Wanmei Liang/Landsat Але кілька можливих пояснень її появи все ж існують.

На супутникових зображеннях одного з фіордів Гренландії з’явилася загадкова дуга. І вчені не знаю, що могло стати причиною її виникнення, хоча вони мають кілька припущень, повідомляє Live Science.

Фіорд Ітілліарсууп Кангерлуа є частиною системи фіордів Уумманнак в Західній Гренландії. За даними NASA, форд прорізали два льодовики, Сісоортартукасак і Кангілек, розділені невеликим островом біля його підніжжя.

Влітку поверхня фіорду усіяна тисячами крихітних фрагментів айсбергів, що відкололися від льодовиків, через що вода виглядає як зображення глибокого космосу, отримане телескопами. Але найцікавішою особливістю нового знімка стала тонка біла дуга, яка перетинає фіорд. Ймовірно, це хвиля зміщення, яка рухалася вгору фіордом від крижаних мас.

Хвилю міг викликати великий шматок льоду, що відколовся від льодовика Кангілек і впав у воду. Це подібно до брижі, яку викликає камінь, кинутий у спокійні води озера.

Джош Вілліс з Лабораторії реактивного руху NASA вважає, що поява дуги найімовірніше була пов’язана з відокремленням великого фрагмента льоду. Форма дуги та орієнтація хвилі відповідає аналогічним подіям відколювання, що сталися на інших льодовиках.

Однак хвиля також може бути викликана «підводним шлейфом», що походить від льодовика Кангілек, сказав Вілліс. Такі шлейфи утворюються з прісної талої води, яка потрапляє в солону воду фіорду з-під льодовика і піднімається на поверхню, витісняючи воду навколо себе.

Але без додаткових даних дати точну відповідь на питання про те, що стало причиною появи дуги, не можна.

Раніше вчені заявили про те, що потік льодовиків з обох боків Гренландії змушує сушу острова підніматися. Дослідники порівнюють цей процес з матрацом, що розтискається.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *