Вулкани Іо — Юнона зробила знімок супутника Юпітера — фото

NASA показало знімки вивержень вулканів на супутнику Юпітера

«Юнона» зробила знімок вулканів Іо © NASA «Юнона» здійснила нове зближення з Іо.

Станція «Юнона» передала на Землю знімки найбільш вулканічно активного світу в Сонячній системі. Під час зближення із супутником Юпітера Іо апарат помітив сліди вулканічних викидів, повідомляє Science Alert.

Це було друге зближення «Юнони» з Іо. Метою прольотів апарату повз супутник Юпітера було отримання нових даних про процеси, що відбуваються під його поверхнею.

Іо – це «змучений супутник», його штовхають і тягнуть конкуруючі сили. З одного боку на нього впливає маса Юпітера, а з іншого – два його супутники, Європа та Ганімед. І це гравітаційне «перетягування каната» викликає тертя у всьому світі, оскільки його тягне то в один бік, то в інший. Тертя нагріває Іо і викликає вулканічну активність на ній.

На поверхні супутника знаходиться близько 400 вулканів, що діють. І одне із їхніх вивержень можна побачити на знімку, який зробила «Юнона».

NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Andrea Luck

NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Andrea Luck

За даними NASA, Іо лише трохи більша за Місяць, але вулкани на ній дійсно великі і можуть викидати фонтани лави на десятки кілометрів навколо. Так, найбільший вулкан супутника Локі Патера приблизно вдвічі більший за Мауна-Лоа, найбільший діючий вулкан на Землі.

Раніше вчені заявили про те, що новонароджений Юпітер був настільки яскравим і гарячим, що опромінював чотири своїх супутника таким інтенсивним світлом, що випаровував на них воду і позбавляв їх летючих речовин. Це може пояснити дивний склад галілеєвих супутників планети.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *