Виростити зуби обіцяє компанія Toregem Biopharma, для цього створено препарат

У Японії анонсували старт клінічних випробувань перших в світі ліків для вирощування зубів

© unsplash.com/teravis_sk Препарат уже успішно протестували на мишах, тепер на черзі люди. Але на ринок він вийде не скоро.

Японський стартап Toregem Biopharma анонсував на вересень старт клінічних випробувань першого в світі лікарського препарату, який, як очікується, допоможе людям вирощувати зуби замість встановлення імплантів, повідомляє Nikkei.

Препарат засновано на антитілах, які блокують білок, що пригнічує ріст зубів. Його вже випробували на мишах, і у гризунів почали формуватися нові зуби.

У першу чергу препарат розробили для людей, у яких від народження мало або зовсім відсутні зуби: таке явище називається “анодонтія” і зустрічається у 0.1% населення планети. Далі його планують застосовувати замість встановлення імплантів у лікуванні пацієнтів, які втратили свої власні зуби.

Перша фаза клінічних досліджень відбудеться за участю 30 загалом здорових дорослих чоловіків. Якщо все піде добре, у 2025 році планують перейти до другої фази випробувань, де лікування призначатимуть пацієнтам віком від 2 до 7 років із вродженою анодонтією.

Вивести на ринок препарат для вирощування зубів Toregem Biopharma планує у 2030 році.

До слова, в одному з попередніх досліджень вчені виявили, що проблеми з яснами підвищують ризик проблем із серцем.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *