Стоунхендж на дні озера Мічиган – археологи знайшли доісторичний комплекс із каменів

Вдвічі старша за Стоунхендж: на дні озера Мічиган знайшли доісторичну структуру з каменів

На дні озера Мічиган знайшли структуру з каменів © Arkeonews Вона знаходиться на глибині 12 метрів.

Марк Холлі, професор підводної археології Північно-Західного університету Мічігану виявив у затоці Гранд-Траверс, рукаві озера Мічиган, доісторичну структуру, яка віддалено нагадує знаменитий англійський Стоунхендж. Вік знахідки оцінюється у дев’ять тисяч років, повідомляє Arkeonews.

Видання зазначає, що води затоки Гранд-Траверс відрізняються багатою історією. Останки аварій корабля, виявлені тут, нагадують про те, що цей регіон був жвавим торговим шляхом у ХІХ-ХХ століттях. Під його водами на глибині 12 метрів вже було виявлено затонулі човни та автомобілі та навіть пірс часів Громадянської війни у США.

У ході нового дослідження, коли вчені шукали затонули кораблі на дні озера, вони виявили скелю з доісторичним зображенням мастодонта, а також кілька каменів, розташування яких нагадувало Стоунхендж.

Виявлені камені були збудовані в лінію завдовжки близько 1,5 кілометра. Вік каменів оцінюється в 9000 років, тобто вони були збудовані за 4000 років до появи Стоунхенджа і приблизно через дві тисячі років після закінчення льодовикового періоду. Конструкцію спорудили тоді, коли дно озера було сушею, до появи затоки Гранд-Траверс.

«Схоже, що цей регіон з’являється у засобах масової інформації приблизно кожні шість місяців. На жаль, більшість інформації неправильна. Наприклад, на цьому місці немає живоплоту, а окремі камені відносно малі в порівнянні з тим, що більшість людей вважають європейськими стоячими каменями.

Слід чітко розуміти, що це не мегаліт типу Стоунхенджа. Цей ярлик був розміщений на сайті представниками преси, які, можливо, намагалися викликати сенсацію щодо цієї історії, але не відвідували місце. Це місце в затоці Гранд-Траверс найкраще можна описати як довгу лінію каміння завдовжки більше милі», — сказав доктор Холлі.

Це не єдиний дивний доісторичний регіон, виявлений у цьому районі. Досліджуючи озеро Гурон, одне з п’яти Великих озер Північної Америки, підводні археологи виявили сліди доісторичної цивілізації, удвічі старшої за Стоунхендж та Єгипетські піраміди.

Джон О’Ші з університету Мічігана вивчав подібну структуру з озера Гурон. Він вважає, що розташування каменів ідеально підходить для мисливських коридорів карибу.

Археологам вдалося знайти сухопутний коридор, який колись поєднував північний схід Мічигану та південний Онтаріо. Головна особливість, виявлена тут, Drop 45 Drive Lane, є найскладнішою мисливською спорудою, виявленою під Великими озерами.

9000-річна вапнякова структура складається з двох паралельних рядів каменів, що ведуть до глухого кута, викладеного натуральним каменем. Якщо висновки вчених вірні, то цей мисливський комплекс вдвічі старший за Стоунхендж.

Цілком можливо, що знахідка із затоки Гранд-Траверс могла виконувати ту ж саму функцію, що й комплекс, виявлений на озері Гурон.

Раніше археологи виявили в Бедфордширі неолітичну пам’ятку, яка спантеличила вчених. Вона містить 25 монументальних ям, що набагато більше, ніж будь-де в Англії та Уельсі, включаючи Стоунхендж.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *