Стародавній іллірійський шолом — археологи знайшли у Хорватії шолом віком 2500 років — фото

Археологи знайшли стародавній шолом, який «викликав трепет у ворога»

Вірогідно, шолом був даром богам © Dubrovnik Museums Поховання було створено 2500 років тому.

Археологи виявили в іллірійському похованні на території Хорватії залізний шолом, який, ймовірно, був вотивним підношенням або частиною культової практики. Шолом виявили у кургані на археологічній пам’ятці Гоміле, повідомляє Live Science.

Археолог із Загребського університету Хрвоє Потребиця розповів, що курган датується періодом між VI та IV століттями до нашої ери.

На території Гоміле розташовано кілька курганів, цей регіон розташований неподалік села Закоторак, на півострові Пелешац, неподалік Адріатичного моря. Як розповів Потребиця, у кожному кургані є кілька могил, а у кожній з них – кілька поховань.

Згідно з давньогрецькими записами, за часів, коли було створено шолом, цей регіон населяв народ, який називали іллірійцями. Іллірійці були поділені на племена та королівства. Поступово їх завоювали римляни у серії воєн, що відбулися між 229 та 168 роками до нашої ери.

Знайдений шолом ще належить вивчити, але, за словами вчених, він зберігся в «ідеальному стані». Кам’яна споруда, в якій виявили шолом, знаходиться окремо від могил у кургані. Потребиця заявив, що це може вказувати на те, що шолом був вотивним підношенням «померлим предкам або як частиною якоїсь культової практики, пов’язаної з усім курганом, а не з конкретною людиною чи похованням».

Домагой Перкіч, директор Археологічного музею, що входить до складу Дубровницьких музеїв, заявив про те, що якщо шолом використовувався в бою, він міг мати психологічний вплив на противника.

«Тільки спробуйте уявити собі воїна з блискучим [шоломом] на голові, на сонці, напередодні бою… тільки цей момент викликає трепет у ворога», — додав він.

За словами Потребиці, у 2020 році археологи знайшли ще один шолом у кам’яній конструкції у найближчому кургані. І той шолом, як і новий, мабуть, не був пов’язаний із конкретною людиною чи могилою.

Раніше археологи, які проводили розкопки на середньовічному цвинтарі у Швеції, виявили 170 срібних монет, що датуються серединою XII століття. Це відкриття кидає виклик існуючим уявленням про поховальні традиції, що існували в цьому регіоні в Середньовіччі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *