Скунський камінь – вчені розповіли про походження Каменя Долі

Камінь Долі: вчені розкрили таємницю стародавнього артефакту

Вчені розповіли про походження Скунського каменю © Perth Museum Він використовувався під час інавгурацій шотландських монархів.

Скунський камінь, також відомий як Камінь Долі, — це великий блок із пісковика з глибоко укоріненим символізмом для шотландської монархії. Вчені вирішили докладно вивчити його та розкрили деякі секрети, пов’язані з його походженням, повідомляє Heritage Daily.

Легенди пов’язують цей камінь із Фергусом Мором мак Ейрком, можливим правителем Дал Ріата, стародавнього королівства, яке охоплювало західне узбережжя Шотландії та північно-східну Ірландію. Згідно з шотландським Orygynale Cronykil, написаним у XV столітті, Фергус перевіз камінь з Ірландії до Аргайла, де він був коронований близько 501 року нашої ери.

Інші легенди співвідносять цей камінь із біблійними часами, його асоціювали з Камнем Якова з Книги Буття. За додатками, Яків використав камінь як подушку, а потім присвятив його Богові.

Під час Першої шотландської війни за незалежність (1296-1328) король Англії Едуард I перевіз камінь у Вестмінстерське абатство як трофей, де його помістили в крісло для коронації (також відоме як крісло короля Едуарда) наступних монархів.

1996 року камінь був офіційно переданий шотландському відомству в Единбурзькому замку. У 2020 році уряд Шотландії оголосив, що камінь потім буде перенесений до Пертського музею і буде одним з центральних експонатів виставки, яка відкриється в 2024 році.

Тепер дослідники провели нове дослідження визначення походження каменю. Воно показало, що Скунський камінь було видобуто у районі Скуне і, можливо, він спочатку використовувався у римському храмі. Зношування його верхньої частини вказує на те, що камінь, ймовірно, був сходинкою, яка використовувалася задовго до інавгурації Едуарда I.

Доктор Нікі Скотт, старший радник з питань культурного значення, розповіла, що деякі інавгураційні ритуали справді припускали, що людина має ступити на сходинку.

«Навіть кілька сотень років такого ритуалу не призведуть до рівня зносу, який ми бачимо. Імовірніше, що камінь раніше служив сходинкою, хоча ми не знаємо цього контексту», — додала Скотт.

Раніше вченим, ймовірно, вдалося розкрити призначення п’яти гігантських пам’яток кам’яної доби, виявлених в Ірландії. За словами дослідників, вони означали шлях, яким душі померлих повинні були прямувати в потойбічне царство.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *