Схожа на Землю планета — вчені знайшли планету біля зірки, яка проживе у 100 разів довше за Сонце

Вчені знайшли схожу на Землю планету біля невеликої зірки

Планета здійснює оберт навколо зірки всього за 17 годин © NASA Але житиме вона у 100 разів довше, ніж Сонце.

Астрономи виявили планету, розміри якої нагадують Землю, біля невеликої та холодної зірки. Очікується, що світило житиме у 100 разів довше, ніж Сонце, повідомляє The Guardian.

Відкритий світ отримав назву Speculoos-3b, він знаходиться на відстані 55 світлових років від нас. Виявити планету вдалося, коли вона проходила перед батьківською зіркою – ультрахолодним червоним карликом. Він вдвічі гарячіший за Сонце і в 100 разів менш яскравий.

Астрономи зазначають, що планета «практично такого самого розміру як Земля». Вона здійснює оберт навколо своєї зірки за 17 годин, тобто рік на ній коротший, ніж земний день.

«Ми вважаємо, що планета обертається синхронно, так що до зірки завжди звернена одна і та ж сторона, яка називається денною стороною, так само, як Місяць звертається до Землі. З іншого боку, нічний бік буде занурений у нескінченну пітьму», — заявив провідний автор дослідження Мішель Гіллон із Льєжського університету в Бельгії.

Це друга відома планетна система, знайдена біля подібної зірки. Перша – Trappist-1, яка знаходиться на відстані 40 світлових років від нас, до якої входять сім планет.

Ультрахолодні зірки-червоні карлики складають близько 70% зірок у нашій галактиці та живуть близько 100 мільярдів років. Оскільки зірки тьмяні і розкидані небом, астрономам доводиться спостерігати їх протягом кількох тижнів, щоб помітити транзит планети.

Але тривалість життя червоних карликів означає, що планети, що обертаються навколо них, можуть отримувати тепло достатньо довго, щоб на них зародилося життя. Але у випадку зі Speculoos-3b будь-яке життя зіткнеться з дуже суворими умовами. Вузька орбіта планети означає, що вона бомбардується радіацією, отримуючи майже в 16 разів більше енергії на секунду, ніж Земля.

«У такому середовищі наявність атмосфери навколо планети вкрай малоймовірна», — сказав Жюльєн де Віт, планетолог з Массачусетського технологічного інституту.

Раніше вчені виявили екзопланету, на якій знаходиться така кількість вулканів, що вона світиться червоним. За словами дослідників, нічого подібного ніколи ще не спостерігалося і для підтвердження існування нового світу потрібні подальші спостереження.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *