Що приховано під кригою Гренландії — вчені склали нову геологічну карту острова

Вчені «зазаирнули» під кригу Гренландії і знайшли те, про що не знали раніше

Льодовики Гренландії приховують складну геологічну структуру © unsplash/goosegrease Структура острова виявилася набагато складнішою, ніж вважалося.

Міжнародна група вчених буквально «зазирнула» під кригу Гренландії і склала нову карту геологічних провінцій острова, що ховаються під крижаним щитом. І отримана ними картина виявилася набагато комплекснішою, ніж вважалося до цього, повідомляє Phys.org.

За словами вчених, їхня карта може покращити розуміння острова, який відіграє найважливішу роль у формуванні клімату Землі. Геологічна карта дає основу для розуміння твердого ґрунту, що визначає минуле, сьогодення та майбутнє Гренландії.

Поєднавши різні набори геофізичних даних, дослідники змогли нанести на карту структуру надр Гренландії з безпрецедентною деталізацією, відкривши набагато складнішу картину, ніж було відомо раніше. Результати дослідження показали, що на північ від 72 ° пн.ш. геологія Гренландії явно більш неоднорідна, ніж вважалося раніше.

Дослідникам також вдалося виділити три окремі підлідні регіони в центральній і північній Гренландії. Їхні геофізичні характеристики не збігаються з крайовою геологією острова. Вчені вважають, що це може свідчити про наявність невідомих геологічних провінцій.

Крім того, дослідники виявили геофізичні аномалії, які відповідають областям початку льодовика Петерманн та крижаного потоку Північно-Східної Гренландії, двох найбільш динамічних вивідних льодовиків Гренландії. За словами вчених, це може вказувати на зв’язок між підлідною геологією та динамікою льодовикового покриву.

Вчені також виявили мережу довгих і прямих підлідних долин, що перетинають внутрішню частину Гренландії.

Ці особливості можуть розповісти про тектонічну історію острова та відкрити нові можливості для вивчення минулої динаміки льодовикового щита.

Раніше вчені заявили про те, що потік льодовиків з обох боків Гренландії змушує сушу острова підніматися. Дослідники порівнюють цей процес з матрацом, що розтискається.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *