Поховання рисі та собак — археологи знайшли в Угорщині незвичайну гробницю

Щось незвичайне: вчені знайшли поховання рисі із чотирма собаками

Археологи знайшли незвичайне поховання © SimeonDonov / depositphotos Їх поховали приблизно 1500 років тому.

Археологи виявили в ранньосередньовічному поселенні в Угорщині поховання рисі з чотирма собаками. І воно стало несподіванкою для вчених, оскільки ці дикі кішки рідко зустрічаються під час археологічних розкопок, повідомляє Live Science.

Яма датується V-VI століттями, її глибина становила 1,4 метра. На її дні лежав повний скелет рисі, а зверху – скелети чотирьох собак, можливо, пойнтерів чи німецьких вівчарок. Вчені вважають, що поховання могло бути пов’язане з нещасним випадком на полюванні. Або ж у стародавньому співтоваристві існував культ рисі.

Євразійська рись (Lynx lynx) зустрічається по всій Північній півкулі. Це великий хижак, який зазвичай полює на дрібних ссавців та птахів. Євразійська рись практично зникла через втручання людини в її природне довкілля, але цей вид був широко поширений в давнину.

Разом з тим, досі останки рисі вдалося виявити лише на кількох десятках археологічних пам’яток у Європі та Азії.

«З археологічної точки зору скелети рисі зустрічаються вкрай рідко, оскільки м’ясо рисі зазвичай не вживають», — заявив співавтор дослідження Ласло Бартосевич, археолог зі Стокгольмського університету. Він додав, що іноді в похованнях людей виявляли пазурі рисі або шкіри тварин, але неушкоджені скелети зустрічаються рідко.

Яма з тваринами була виявлена на археологічному місці Замарді-Кутвелдьї-дуло в західно-центральній Угорщині, на території, відомої як Паннонія, що знаходилась під владою Риму. Останній етап заселення цього місця відносився до пізнього Середньовіччя, невдовзі після падіння Західної Римської імперії. У ті часи Замарді було невеликим поселенням, археологами вже вдалося виявити там десятки будівель, ям, колодязів та печей. Ймовірно, люди, які жили тут, харчувалися домашніми тваринами та сільськогосподарськими культурами, а не полювали на дичину.

На дні ями у формі вулика було знайдено повністю витягнутий скелет самця рисі. Чотири дорослі собаки — дві самиці і два самці — були поховані на правому боці, над риссю; кожна тварина була відокремлена шаром землі завтовшки від 20 до 40 сантиметрів.

Вчені вважають, що поховання могло стати наслідком зіткнення, в якому загнана в куток рись убила собак. Або, можливо, це було цілеспрямоване поховання тварин із ритуальною метою. Але в цьому випадку дивно, що під час поховання тваринам не приділили більше уваги.

Раніше археологи виявили в Італії некрополь бронзової доби, який складається з 22 гробниць. У ньому також зберігалася ціла колекція зброї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *