Очищення повітря від СО2 за допомогою заводу Mammoth стартувало в Ісландії

Відкрився найбільший у світі

© Climeworks Хоча “пряме захоплення повітря” розглядається як технологія майбутнього для боротьби з глобальним потеплінням, кліматичні активісти стурбовані тим, що це може відвернути увагу від політики зі скорочення використання викопного палива.

Найбільший у світі завод, призначений для очищення атмосфери від надлишку вуглекислого газу (СО2), почав працювати 8 травня в Ісландії, повідомляє CNN.

Mammoth – це другий подібний завод швейцарської компанії Climeworks, перший – у 10 разів менший і називається Orca, його запустили у 2021 році.

На підприємстві використовують технологію прямого захоплення повітря (DAC): пристрій всмоктує повітря, видаляє з нього вуглець, після чого вуглець або закачують глибоко під землю, або переробляють у тверді продукти.

Climeworks планує транспортувати вуглець під землю, де він природним чином має перетворюватися на каміння. У цьому процесі Climeworks співпрацює з ісландською компанією Carbfix.

Енергію на виробництво компанія обіцяє брати із геотермальних джерел.

За даними Climeworks, за рік Mammoth здатен витягувати з атмосфери 36 тисяч тонн вуглецю. Це як протягом року прибрати з доріг близько 7,800 автомобілів, що працюють на бензині.

Ян Вурцбахер, співзасновник компанії, сказав, що Mammoth – це лише етап у плані Climeworks щодо масштабування видалення вуглецю до 1 мільйона тонн на рік до 2030 року та до 1 мільярда тонн до 2050 року.

Компанія також розглядає можливість будівництва подібних заводів у Кенії та США.

Раніше повідомлялося, що бактерії здатні прискорювати мінералізацію CO2.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *