Новий вид акул-привидів – вчені відкрили новий вид недалеко від узбережжя Таїланду

Вчені знайшли новий вид

Новий вид знайшли біля узбережжя Таїланду © David A. Ebert Її знайшли біля узбережжя Таїланду.

Вчені знайшли у глибинах Андаманського моря біля берегів Таїланду раніше невідомий вид «акул-привидів». Він відрізняється масивною головою, гігантськими очима, що переливаються, і перистими плавцями, повідомляє Live Science.

Істота отримала назву Chimaera supapae. Це хрящова риба, яка належить до найдавнішого відомого сімейства Chimaeriformes. Ці риби є далекими родичами акул та скатів.

Chimaeras («химери») населяють континентальні схили та океанські хребти глибокого моря. Вони живуть на глибині понад 500 метрів і ховаються в темних водах, харчуючись донними тваринами, такими як ракоподібні, молюски та черв’яки.

«У світі було всього 53 відомих виду химер; це стало 54», — заявив провідний автор дослідження Девід Еберт, програмний директор Центру дослідження тихоокеанських акул при Університеті штату Сан-Хосе в Каліфорнії.

Загальні назви химер — акула-привид і риба-щур — походять від їхніх великих блискучих очей і щурячіх, загострених тіл. Деякі види можуть виростати до двох метрів завдовжки.

Вчені виявили мертвого статевонезрілого самця риби в 2018 році. Його визнали новим видом по «масивній голові з короткою мордою» та великим овальним очам, які становлять понад 32% від загальної довжини голови.

Нагадаємо, нещодавно українські вчені відкрили новий вид п’явок.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *