Найпотужніший спалах на Сонці 14 травня — зірка випустила потужний спалах, чи будуть магнітні бурі

Сонце випустило найпотужніший спалах у поточному циклі активності

На Сонці стався найпотужніший спалах © NASA Але повторення яскравих полярних сяйв чекати не варто.

Гігантська пляма на поверхні Сонця, яка нещодавно стала причиною потужної магнітної бурі на Землі, випустила черговий потужний спалах. Цього разу він стала найпотужнішим у поточному циклі активності, повідомляє Space.com.

Сонячна пляма AR3664 викидала найпотужніші спалахи останні кілька днів. Так, 10 травня вона випустила спалах класу X5.8, а за останні 12 годин у ній відбулися три спалахи класу X: X1.7, X1.3 та один з колосальною потужністю X8.7. Останній став найпотужнішим у поточному 11-річному циклі активності.

У Центрі прогнозування космічної погоди Національного управління атмосферних та океанографічних досліджень США (NOAA) зазначили, що AR3664 випустила потужний спалах, коли відвернулася від Землі.

Незважаючи на те, що спалах був набагато потужнішим, ніж подія 10 травня, повторення барвистих полярних сяйв чекати не варто. За даними NOAA, через положення AR3664 спалах не вплине на геомагнітне поле нашої планети. Якщо полярні сяйва і спостерігатимуться, то в широтах, для яких вони звичні.

Разом з тим, як зазначає сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather, в поточному місці розташування пляма пов’язана з Землею, через що спалахи, які вона випускає, викликають відключення радіозв’язку. На цей раз з території Австралії та Східної Азії надходили повідомлення про майже повне відключення частот на частотах 20 МГц або нижче.

Сонячні спалахи — це інтенсивні сплески електромагнітного випромінювання, що виникають із сонячних плям на поверхні Сонця. Вони поділені на групи, які позначаються літерами. Х-спалахи – найпотужніші. Усередині кожної групи спалахи позначають цифрами від 1 до 10.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *