Найбільша змія в історії – вчені знайшли в Індії останки викопної рептилії

Вчені знайшли останки «найбільшої змії, яка будь-коли жила на Землі»

Вчені знайшли останки гігантської змії © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Довжина змії могла досягати 15 метрів.

Вчені виявили в шахті на заході Індії скам’янілі хребці змії, яка, ймовірно, була найбільшою подібною рептилією, яка колись жила на Землі. Її довжина могла досягати 15 метрів — це більше, ніж довжина тіла тиранозавра, повідомляє The Guardian.

Усього було виявлено 27 хребців, деякі з них розташовувалися в тому ж положенні, як і коли змія була жива. За словами дослідників, давня рептилія Vasuki indicus виглядала як великий пітон і не була отруйною.

«Враховуючи великий розмір, Vasuki був повільним хижаком, який нападав із засідки, який, як анаконди та пітони, душив свою здобич за допомогою стиснення. Ця змія жила в болотистій місцевості неподалік узбережжя в той час, коли глобальні температури були вищими, ніж сьогодні», — заявив Дебаджит Датта з Індійського технологічного інституту Рурки та провідний автор дослідження.

Знайдені останки змії неповні. Але вчені оцінюють її довжину в 11-15 метрів, а вагу – в тонну.

Vasuki була названа на честь зміїного божества, пов’язаного з індуїстським божеством Шивою. За розмірами, вона змагається з іншою викопною гігантською змією, Titanoboa, останки якої знайшли на півночі Колумбії у 2009 році. Довжина цієї змії складала близько 13 метрів, а вага – перевищувала тонну. Вона жила на Землі між 58 та 60 мільйонами років тому.

Найбільша змія з тих, що нині живуть, — азіатський сітчастий пітон, його довжина досягає 10 метрів.

«Оціночну довжину тіла Vasuki можна порівняти з довжиною тіла Titanoboa, хоча хребці Titanoboa трохи більші, ніж у Vasuki. Однак на даний момент ми не можемо сказати, чи був Vasuki більш масивним чи стрункішим у порівнянні з Titanoboa», — заявив співавтор дослідження Суніл Баджпай.

Ці величезні змії жили в кайнозойську епоху, яка почалася після того, як епоха динозаврів закінчилася 66 мільйонів років тому.

Ширина найбільшого хребця Vasuki складала близько 11 сантиметрів. Судячи з останків, тіло змії було широким та циліндричним шириною близько 44 сантиметрів. Череп істоти знайти не вдалося.

Вчені не можуть з упевненістю сказати, чим харчувалася змія, але, враховуючи її розміри, ймовірно, що її здобиччю були крокодили. Поряд з останками Vasuki знайшли останки крокодилів, черепах та примітивних китів Kutchicetus та Andrewsiphius.

Vasuki був членом сімейства змій madtsoiidae, яке з’явилося приблизно 90 мільйонів років тому, але вимерло близько 12 тисяч років тому. Ці змії поширилися з Індії через південну Євразію та Північну Африку після того, як Індійський субконтинент зіткнувся з Євразією близько 50 мільйонів років тому.

Раніше вчені з університету Квінсленду знайшли в лісах Амазонії гігантську змію – північну зелену анаконду: про її існування була інформація і раніше, але її вид не був зареєстрований.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *