Мозок людини скорочується – вчені назвали можливі причини

Людський мозок зменшується: чому

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Доказів того, що зменшення мозку негативно впливає на розумові здібності, поки що немає, але щоб переконатися в цьому, вченим ще належить провести низку досліджень.

Мозок сучасної людини приблизно на 13% менший, ніж у Homo sapiens, які жили 100 тисяч років тому. Чому сталося таке зменшення, намагаються з’ясувати різні групи дослідників. Поки однозначної відповіді на це питання немає, ВВС зібрало гіпотези деяких учених на основі проведених ними досліджень.

  • Ян Таттерсолл, палеоантрополог та почесний куратор Американського музею природної історії в Нью-Йорку, припускає, що зменшення розміру мозку почалося близько 100 тисяч років тому, коли люди перейшли від «інтуїтивного» стилю мислення до абстрактнішого: почали створювати символічні артефакти, малювати складні об’єкти і говорити. Внаслідок цього нервові шляхи мозку реорганізувалися, стали більш оптимізованими, і мозок позбавився зайвої речовини, щоб не витрачати енергію на її обслуговування.
  • Джефф Стайбел, когнітивіст зі Музею природної історії в Каліфорнії, вважає, що до зменшення мозку причетна зміна клімату: чим він тепліший, тим мозок менше, чим прохолодніше – тим більше. Серед пояснень цьому – те, що менший розмір мозку може допомагати йому швидше охолоджуватися.

Добре чи погано для нашого мозку те, що він зменшується, також ще належить з’ясувати вченим. Але вже є докази, що розмір – це не головне. Наприклад, дослідження показали, що чоловіки і жінки в середньому мають однакові когнітивні здібності, незважаючи на те, що мозок чоловіків приблизно на 11% більше мозку жінок через більший розмір тіла.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *