Монети на середньовічному цвинтарі — археологи зробили незвичайну знахідку у Швеції — фото

Незвичайно для християнських кладовищ: археологи знайшли у Швеції загадкове поховання

На середньовічному цвинтарі знайшли 170 срібних монет © Jönköping County Museum Молодого чоловіка поховали разом з монетами.

Археологи, які проводили розкопки на середньовічному цвинтарі у Швеції, виявили 170 срібних монет, що датуються серединою XII століття. Як повідомляє Arkeonews, це відкриття кидає виклик існуючим уявленням про поховальні традиції, що існували в цьому регіоні в Середньовіччі.

Монети знайшли в похованні чоловіка, якому, на думку вчених, на момент смерті було 20-25 років. Монети були виготовлені між 1150 та 1180 роками, всього було знайдено 170 брактеатів срібла. Брактеат — шматок тонкого металу у формі монети, який використовувався як ювелірна прикраса.

«У перший же день ми з моєю колегою Крістіною Янссон виявили два скелети в шахті, в якій мали прокладати дроти. Ми вичистили кістки похованих, щоб скласти уявлення про те, як виглядали могили. Несподівано з’явилися три срібні монети! Незабаром ми зрозуміли, що ще багато інших лежало поряд із лівою ногою похованої людини», — розповіла археолог та керівник проекту Анна Оден.

Відкриття унікальне, оскільки подібних знахідок того періоду було зроблено мало, і тому, що деякі монети раніше були невідомі. У ході розкопок також виявлено 24 могили та 20 вогнищ.

У ході дослідження, яке було проведено у 2005 році, вже було виявлено наявність вогнищ на цьому місці. Вони датувалися 50-400 роками нашої ери. Тобто, людська діяльність у цьому регіоні сягає принаймні римської залізної доби.

Дослідників здивувало те, що 20 могил знаходилося за церковною межею, на неосвяченій землі.

«У деякі періоди нашої історії людина, яка вчинила самогубство, не могла бути удостоєна того, що церква називала «почесним похованням», і те саме було вірно для нехрещених дітей і серйозних злочинців… Проте виявилося, що це була не просто одна могила, але набагато більше. Всі лежали в одному напрямку, добре вирівняні один з одним та на одній глибині. Таким чином, це було організоване місце поховання, де також мало бути маркування над землею», — заявила Оден.

Подібні знахідки роблять на християнських кладовищах рідко, що робить знайдене поховання унікальним. Невідомо, чому разом із чоловіком поховали стільки монет. Археологи сподіваються виявити підказки, продовжуючи вивчення знахідки.

Раніше археологи, які проводять розкопки в місті Нюрнберг у Німеччині перед будівництвом нового будинку для літніх людей, виявили, ймовірно, найбільше масове поховання в Європі. У ньому спочивають останки жертв чуми.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *