Монети Карла Еміля Брууна виставлять на аукціон уперше за 100 років

Були недоступні 100 років: скарби нафтового магната виставлять на аукціон

Колекцію монет виставлять на аукціон © depositphoto/AtlasStudio Колекція містить 20 тисяч різних монет.

Згідно із заповітом датського магната Ларса Еміля Брууна, колекція з 20 тисяч монет, які він збирав все життя, має бути прихована протягом 100 років. Тепер її відкрили і, за оцінками експертів, вартість окремих монет може досягати 800 тисяч фунтів стерлінгів (понад мільйон доларів), повідомляє Sky News.

Загальна вартість монет може перевищувати 60 мільйонів фунтів стерлінгів (75 мільйонів доларів).

Ларс Еміль Бруун народився 1852 року, у своєму заповіті він зазначив, що зібрана ним колекція з 20 тисяч монет має зберігатися протягом 100 років, перш ніж її можна буде продати. І ось восени цього року аукціонний дім Stack’s Bowers виставить колекцію на продаж.

При цьому, буде проведено кілька торгів, на яких будуть продавати «найціннішу колекцію світових монет, які будь-коли надходили на ринок».

У 1800-х роках молочне підприємство Брууна приносило йому добрий дохід, завдяки чому він міг купувати монети, медалі та банкноти з Данії, Норвегії та Швеції. Після Першої світової війни він написав у заповіті, що колекція має «служити резервом для королівської колекції монет та медалей у Копенгагені».

Після смерті Брууна колекція зберігалася у колишній датській королівській резиденції у замку Фредеріксборг, а потім потрапила до Національного банку Данії.

Вікен Егпарян, віце-президент з нумізматики Stack’s Bowers Galleries, назвав колекцію «найкращим секретом полішинелю за всю історію».

«Коли я вперше почув про колекцію, я не повірив», — додав він. «У нас були колекції, яких не було на ринку більше 100 років».

Раніше археологи, які проводили розкопки на середньовічному цвинтарі у Швеції, виявили 170 срібних монет, що датуються серединою XII століття. Це відкриття кидає виклик існуючим уявленням про поховальні традиції, що існували в цьому регіоні в Середньовіччі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *