Магнітні бурі у квітні 2024 – 4 квітня Землю накриє магнітна буря

Мчить потік сонячного вітру: Землю накриє магнітна буря

Сонце випустило у бік Землі потік вітру © NASA Геомагнітне поле буде збуджене кілька днів.

Сонце наближається до піку свого 11-річного циклу активності, тому на ньому все частіше з’являються плями, виникають потужні спалахи, а викиди матеріалу спричиняють магнітні бурі Землі. Одна з них накриє планету вже 4 квітня, повідомляє сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather.

Портал зазначає, що магнітна буря буде пов’язана з потоками сонячного вітру, які мчать до Землі. Вона буде слабкою, категорії G-1. За Північним полярним колом можна буде спостерігати полярні сяйва неозброєним оком.

Про те, що 4 квітня очікується магнітна буря, свідчать і дані порталу Meteoagent, вона буде слабкою, К-індекс перевищить 5. Геомагнітне поле буде збудженим 2, 3 та 6 квітня.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *