Ліки від бліх небезпечні для людини та екології, попереджають вчені

Засоби від бліх у собак та котів небезпечні для людини не лише одразу після нанесення – дослідження

© depositphotos/vahitozalp048 Власників просять не зловживати пестицидами для профілактики, а використовувати високотоксичні засоби лише у разі необхідності вирішення проблеми.

Популярні потужні нейротоксичні інсектициди – фіпроніл та імідаклоприд, якими обробляють собак та кішок від бліх, можуть затримуватися на руках власників тварин по 28 днів, і регулярно потрапляють у стічні води, забруднюючи таким чином річки, свідчать результати дослідження, проведеного у Великій Британії Університетом Сассекса та Імперським коледжем Лондона, передає The Guardian.

«Ветеринарам варто припинити заохочувати власників собак та котів використовувати ці методи лікування з профілактичною метою. Якщо у тварини немає бліх, навіщо лікувати її від бліх? Також ветеринари могли б рекомендувати власникам домашніх тварин регулярно прати їхні лежанки – саме там концентруються личинки бліх», – каже Дейв Гоулсон, професор біології у Сассексі, який керував дослідженням.

Інсектициди, що використовуються у засобах від бліх, стікають у каналізацію, коли власники домашніх тварин миють руки після обробки. Стічні води очисних споруд є основним джерелом забруднення річок фіпронілом та імідаклопридом, концентрації яких перевищують безпечні межі для дикої природи.

Ветеринари радять людям не торкатися своїх тварин до тих пір, поки місце нанесення препарату не висохне, проте нове дослідження, опубліковане в науковому журналі Science of the Total Environment, показує, що небезпека зберігається протягом усього терміну дії продукту.

Раніше ми розповідали, як саме забруднюються малі річки в Україні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *