Космічне сміття впало на Землю — житель Канади знайшов на полі шматок ракети SpaceX

На ферму жителя Канади впав гігантський космічний об'єкт: що кажуть вчені

Фрагмент ракети SpaceX упав на Землю © CBS Ймовірно, це фрагмент ракети SpaceX.

Гігантський шматок космічного сміття впав на ферму в Канаді. Фермер Баррі Савчук виявив гігантський шматок обвугленого матеріалу вагою близько 40 кілограмів під час прополювання поля, повідомляє Futurism.

Фермер розповів, що спершу подумав, що знайшов просто шматок сміття. Він не думав, що це космічне сміття, оскільки не пов’язаний із будівництвом космічних кораблів. Надалі він має намір продати фрагмент та використати виручені гроші як частину суми, необхідної для будівництва хокейного майданчика у його місті Ітуна.

Астрономи вважають, що фрагмент космічного сміття пов’язаний із ракетою компанії SpaceX, яка була запущена у лютому. Астрофізик із Гарварду Джонатан Макдауелл припустив, що знахідка пов’язана з космічним кораблем Dragon, який повернув на Землю екіпаж із чотирьох осіб із Міжнародної Космічної Станції.

Більшість фрагментів ракет має згоріти при повторному вході в атмосферу. Але вони можуть пережити це входження та впасти на землю.

За статистикою, космічне сміття частіше падає в океан, але в деяких випадках фрагменти можуть впасти і в регіонах, населених людьми. У 2022 році вівчар у Новому Південному Уельсі, Австралія, знайшов, ймовірно, фрагмент космічного корабля SpaceX Dragon.

На граничній швидкості космічне сміття може завдати реальної шкоди. Минулого місяця NASA визнало, що фрагмент МКС проломив дах будинку у Флориді. І цей фрагмент був лише чотири сантиметри в діаметрі.

А фрагмент, виявлений Савчуком, набагато більший.

«Насправді це просто удача. Якби він потрапив до центру Реджини або, так, до Нью-Йорка, він дуже легко міг би когось убити», — заявила професор астрономії Університету Реджайни Саманта Лоулер.

Нагадаємо, китайська космічна станція «Тяньгун» постраждала внаслідок удару космічного сміття взимку цього року, на ній частково зникла електрика. Після цього Китай вирішив посилити заходи щодо видалення космічного сміття.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *