Імена використовують і слони — вчені дослідили їхнє спілкування

на ім’я – дослідження» title=»Слони, як люди, називають один одного на ім’я – дослідження» />

© Chris Fallows/facebook Система імен у слонів значно складніша, ніж прості звуки, якими інші тварини звертаються до сородичів, кажуть вчені.

Слони називають один одного на ім’я, заявила група вчених з Колорадського університету (США) у статті, опублікованій у науковому журналі Nature Ecology and Evolution, передає The Economist.

Команда доктора Майкла Пардо провела дослідження на двох групах кенійських слонів, за якими вчені спостерігають уже давно: у Самбуру (з 1997 року) та в Амбоселі (з 1972 року).

«Імена», які слони використовують для привітання та зову, приховані в деталях низькочастотного гуркоту, і такі звуки можуть викликати коливання землі на відстані кількох кілометрів, щоб підтримувати зв’язок із членами групи, що знаходяться поза полем зору.

Вчені проаналізували тисячі таких звернень, а також інформацію про те, хто їх зробив та кому вони були адресовані. Потім їх пропустили через протокол машинного навчання, який виявив закономірності:

  1. за звуком звернення можна передбачити конкретного адресата;
  2. сигнали, що надсилаються конкретним слоном конкретному слону-адресату, були більш схожі один на одного, ніж сигнали, що виходять від цього слона іншим адресатам;
  3. слони-отримувачі сигналу сильніше реагували на зови, спочатку адресовані їм, ніж ті, які спочатку призначалися для іншої тварини;
  4. зови, спрямовані різними слонами одному й тому ж одержувачу, були більше схожі один на одного, ніж інші зови, що дозволяє припустити: всі слони використовували одне й те саме ім’я для одного адресата.

Розумові здібності тварин – все ще величезне поле для наукових досліджень. Нещодавно, наприклад, вчені з Тюбінгенського університету в Німеччині з’ясували, що ворони здатні рахувати вголос.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *