Ідеальна космічна спіраль — Хаббл зробив знімок туманності — фото

геометричних форм» у космосі» title=»«Хаббл» зробив знімок «однієї з найідеальніших геометричних форм» у космосі» />

«Хаббл» зробив знімок ідеальної спіралі © ESA/NASA & R. Sahai На зображення потрапила майже ідеальна спіраль.

Телескоп «Хаббл» зробив знімок однієї з найідеальніших геометричних форм, які зустрічаються в космосі. У кадр телескопа потрапив процес формування передпланетної туманності, відомої як IRAS 23166+1655 навколо зірки LL Пегаса, повідомляється на сайті обсерваторії.

Об’єкт виглядає як ідеальна тонка спіраль. Такий візерунок свідчить про те, що форма туманності доповнюється з певною періодичністю. Матеріал спіралі рухається на швидкості близько 50 тисяч кілометрів. Поєднавши цю інформацію з даними про відстань між шарами, вчені підрахували, що оболонки формуються кожні 800 років.

На думку астрономів, спіраль виникла через те, що LL Пегаса є подвійною системою, в якій зірка, що втрачає матеріал, і її компаньйон обертаються навколо один одного. Ймовірно, відстань між шарами відповідає орбітальному періоду світил. Тобто він складає 800 років.

Зірки з масами від половини до восьми мас Сонця наприкінці свого життя не вибухають надновими. Натомість їхні зовнішні шари відносяться в космос, створюючи разючі структури, які для спостерігачів із Землі схожі на акварельні картини. IRAS 23166+1655 знаходиться на початку свого шляху, зірка в центрі ще не вийшла з кокона матеріалу.

Нагадаємо, «Хаббл» знаходиться на орбіті вже 34 роки, але все ще продовжує робити відкриття. Завдяки міжнародній команді цивільних вчених, астрономам Європейського космічного агентства (ЄSА) та алгоритмам машинного навчання в архівних даних «Хаббла» знайшли 1000 раніше невідомих астероїдів Сонячної системи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *