Як виглядають магнітні поля чорної діри Чумацького Шляху – астрономи показали знімок Стрільця А – фото

Приховану особливість чорної діри у Чумацькому Шляху показали на новому знімку

Вчені показали магнітні поля чорної діри © Event Horizon Telescope Collaboration На зображення потрапили потужні магнітні поля.

Астрономи опублікували новий знімок надмасивної чорної діри Стрілець А* (Sgr A*), що знаходиться в центрі Чумацького Шляху. Як повідомляє Science Alert, дослідники за допомогою викривленого світла змогли виявити магнітні поля, що обертаються навколо чорної діри.

Структура магнітного поля Стрільця А* відповідає тій, що спостерігалася у єдиної іншої тіні надмасивної чорної діри, коли-небудь отриманої безпосередньо, — M87*.

«Те, що ми бачимо зараз, — це наявність сильних, викривлених та організованих магнітних полів поблизу чорної діри у центрі галактики Чумацький Шлях. Поряд з тим, що Sgr A* має вражаюче схожу структуру поляризації на ту, що спостерігається в набагато більшій і потужній чорній дірі M87*, ми дізналися, що сильні та впорядковані магнітні поля відіграють важливу роль у тому, як чорні діри взаємодіють із газом та речовиною навколо», — заявила астрофізик Сара Іссаун із Гарвардського та Смітсонівського центру астрофізики.

Сфотографувати чорні діри не так просто. Колаборація Event Horizon Telescope (EHT) вже багато років працює над збором даних для обробки та отримання зображень Sgr A* та M87*. Але на цьому їхні зусилля не закінчуються: надалі вчені хочуть з’ясувати, як працюють надмасивні чорні діри.

Робота з виявлення магнітного поля Стрільця А* складалася із двох етапів. На першому вчені виявляли поляризацію світла, що спостерігається за допомогою восьми телескопів різних. Як тільки сигнал виділили з даних, ученим потрібно було зрозуміти, що він означає скласти карту магнітного поля.

В результаті вони виявили потужне магнітне поле, яке обертається навколо Стрільця А* і крізь хмару пилу, що світиться, що його оточує. І це магнітне поле було напрочуд схоже на магнітне поле навколо M87* — першої тіні надмасивної чорної діри, яку вдалося отримати.

І ця схожість дивовижна, оскільки між чорними дірами існують суттєві відмінності. Маса Стрільця А* перевищує масу Сонця, а сама чорна діра не дуже активна. Маса ж M87* становить 6,5 мільярдів Сонць і вона дуже активна. Тому було б логічно побачити різну динаміку в просторі навколо них, але її немає.

EHT Collaboration

EHT Collaboration

Це свідчить, що фізика навколо чорних дір досить добре масштабується. Це дає вченим новий інструмент для інтерпретації їхньої поведінки в майбутньому і показує особливості, які слід шукати.

Раніше вчені виявили в центрі квазара J0529-4351 чорну діру, яку називають найбільш голодним подібним об’єктом. Чорна діра поглинає так багато матеріалу, що фактично «з’їдає» Сонцем щодня. Сама ж вона важить уже 17 мільярдів Сонць.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *