Як виглядали неандертальці — вчені реконструювали обличчя жінки віком 75 тисяч років — фото

Вчені відтворили зовнішність неандертальської жінки, яка жила 75 тисяч років тому

Вчені відтворили зовнішність неандертальської жінки © BBC Studios/Jamie Simonds Череп жінки погано зберігся, але його вдалося відновити.

Вченим вдалося реконструювати обличчя жінки-неандертальця, яка мешкала на Землі 75 тисяч років тому. В основу реконструкції лягли сплющені та зруйновані останки черепа стародавньої жінки. Її кістки були настільки м’якими, що при виявленні «мали консистенцію добре розмоченого печива», повідомляє ВВС.

Щоб зібрати фрагменти, дослідникам довелося зміцнити їх. Після цього вони змогли створити 3D-модель.

Отримане зображення з’явилося у новому фільмі BBC Studios для Netflix під назвою «Таємниці неандертальців». У ньому досліджується те, що ми знаємо про наших родичів, які вимерли 40 тисяч років тому.

Отримане зображення показує, як могли виглядати ці давні люди.

«Я думаю, що вона може допомогти нам зрозуміти, ким вони були. Насправді це надзвичайно захоплюючий і величезний привілей — мати можливість працювати з останками будь-якої людини, особливо такої особливої, як вона», — сказала доктор Емма Помрой, палеоантрополог із Кембриджського університету, яка брала участь у проекті.

Череп, на основі якого було побудовано модель, виявили у печері Шанідар в Іракському Курдистані. У 1950-х роках тут виявили останки щонайменше 10 неандертальців: чоловіків, жінок та дітей.

Коли місцева влада запросила британську групу назад у 2015 році, вона невдовзі випадково натрапила на новий скелет, що отримав назву Шанідар Z, який включав більшу частину верхньої частини тіла людини, включаючи хребет, плечі, руки та кисті.

Більша частина черепа також була присутня, але вона була роздавлена в шар завтовшки близько двох сантиметрів, ймовірно, каменем, що впав зі стелі печери в минулому.

З дозволу місцевого департаменту старовин фрагменти черепа були доставлені до Великої Британії в блоках відкладень, щоб розпочати процес їх звільнення, стабілізації та подальшого з’єднання. На те, щоб зібрати череп, археологу-реставратору знадобився рік.

Потім відновлений череп був підданий поверхневому скануванню і 3D-друку і передано голландським художникам Адрі та Альфонсу Кеннісам, які створюють анатомічні точні зображення стародавніх людей з їхніх кісток та викопних останків.

Вчені відзначають, що зображення, що вийшло, дійсно заворожує. Але справжньою цінністю є саме відновлений череп стародавньої жінки.

За словами дослідників, вони майже впевнені, що цей череп належав жінці. На це вказали певні домінуючі білки в емалі зубів. Більше того, зуби були дуже зношені та практично стерті, це вказує на те, що неандертальська жінка померла у віці близько 40 років.

Раніше дослідники заявили, що люди сучасного виду жили поруч із неандертальцями довше, ніж передбачалося раніше.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *