Як перші люди опинилися в Австралії – вчені розповіли про роль втраченого континенту

Вчені розповіли про міграцію людей через «Атлантиду», розташовану біля берегів Австралії

Стародавні люди мігрували по затонулому континенту © Carley Rosengreen/Griffith University Континент допоміг першим мешканцям мігрувати до Австралії.

Археологам вдалося розкрити таємницю однієї з найзагадковіших міграцій в історії людства. Вона сталася 70 тисяч років тому, коли люди перейшли з Південно-Східної Азії до Австралії. При цьому вони перетинали нині затоплену місцевість, яка нагадувала Атлантиду, повідомляє Live Science.

Про те, що така міграція справді мала місце, свідчать багаті археологічні дані. Але вчених давно цікавлять її деталі. Наприклад, як швидко відбулася міграція та якими маршрутами рухалися давні люди.

Тепер ученим вдалося пролити світло на деякі особливості міграції. У ході дослідження вони розглянули стародавній континент, відомий як Сахул. Ця ділянка суші оголилася близько 70 тисяч років тому, у розпал останнього льодовикового періоду на Землі. Зледеніння викликало зниження рівня моря, внаслідок чого оголилися ділянки затопленого континентального шельфу, що сполучає територію нинішньої материкової Австралії з Папуа-Новою Гвінеєю на півночі та Тасманією на півдні.

Рівень моря залишався низьким протягом тисячоліть, але за цей період змінилися інші геологічні та екологічні умови. Так, змінився характер опадів, розширилися чи скоротилися ліси та луки, утворилися наноси. Все це впливало на місцевість та на те, як люди її досліджують.

Дослідники використали цю інформацію для розробки моделі, яка імітувала зміну ландшафту Сахула між 75 000 та 35 000 років тому. Моделювання також враховувало можливі маршрути міграції з двох місць Південно-Східної Азії – Західного Папуа та шельфу Тиморського моря – а також археологічні пам’ятки, які були виявлені у сучасному ландшафті.

Моделювання показало, що люди прямували маршрутами вздовж берегової лінії і прямо через внутрішню частину континенту, слідуючи основними річками і струмками, які перетинали місцевість у той час. Ймовірно, швидкість пересування становила 1,15 кілометрів, що, як зазначають вчені, було досить швидко.

«На нашій карті є один особливо цікавий результат, який показує можливість присутності людини в Сахулі. Економічним способом (без необхідності подорожувати всім континентом) він потенційно може визначити райони, що мають археологічне значення», — заявили автори роботи.

Раніше вчені виявили у пустелі Атбай у Східному Судані наскельні малюнки, які розповідають історію далекого минулого. Хоча зараз цей регіон досить посушливий, малюнки вказують на те, що колись це була вкрита травою земля з великими пасовищами та багатим тваринним світом.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *