Ядерна зброя в космосі — Росія запустила супутник у лютому 2022 року

орбіту апарат для створення ядерної протисупутникової зброї – WSJ» title=»У лютому 2022 року Росія запустила на орбіту апарат для створення ядерної протисупутникової зброї – WSJ» />

Це сталося за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення до України.

У лютому 2022 року, за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну, Росія запустила на орбіту супутник, призначений для випробування компонентів потенційної протисупутникової ядерної зброї, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на американських чиновників.

Запущений супутник не несе ядерної зброї, але американські чиновники пов’язують його з російською ядерною протисупутниковою програмою, яка в останні місяці викликає занепокоєння адміністрації Байдена, Конгресу та експертів, які не входять в уряд. Якщо ця зброя буде розгорнута, вона надасть Росії можливість знищити сотні супутників на низькій навколоземній орбіті за допомогою ядерного вибуху.

Супутник, про який йдеться, – «Космос-2553». Він був запущений 5 лютого 2022 року і досі обертається навколо Землі незвичайною орбітою. За даними джерел видання, він таємно діє як платформа для досліджень та розробок неядерних компонентів нової системи озброєнь, яку Росія ще не розгорнула.

Офіційно Москва заявляє, що супутник призначений для наукових спостережень, але США сумніваються в правдивості таких тверджень. Джерела видання стверджують, що якщо ядерну зброю в космосі буде розгорнуто, вона може знищити американські урядові та приватні супутники. У тому числі, угруповання Starlink, яке стало дуже важливим для захисників України.

Нагадаємо, на початку квітня адміністрація президента США Джо Байдена закликала РФ підтримати резолюцію Ради Безпеки ООН, яка застерігає країни від розміщення ядерної зброї у космосі. Ці заклики з’явилися на тлі повідомлень американської розвідки про те, що Росія розробляє нову протисупутникову ядерну зброю космічного базування.

Але країна-агресорка наклала вето на розроблену резолюцію. Запропонований текст резолюції підтвердив би зобов’язання дотримуватися Договору по космосу та закликав держави «активно сприяти досягненню цілей мирного використання космічного простору та запобіганню гонці озброєнь у космосі».

«Війна — це мир», «Свобода — це рабство», «Незнання — сила». До цих відомих тез із орвелівської антиутопії «1984» російські «мислителі» додали вже багато власних. Свіженьким «порадував» один із ідеологів рашизму Сергій Караганов: «Застосування ядерної зброї може вберегти людство від світової катастрофи». Про хворобливі фантазії кремлівських мрійників посол України в Японії Сергій Корсунський пише у статті «Російські чебурашки з ядерною палицею» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *