Хвороби в історії — проказа могла з’явитися у людини від білки, заявили вчені

Білки могли викликати проказу у людей в Середньовіччі – дослідження

© unsplash.com/noa69 Деякі сучасні червоні білки також переносять цю інфекцію, але, наприклад, у Великій Британії ще жодного разу не реєстрували передачу інфекції від білок людям, і експерти кажуть, що ризик дуже низький.

Люди у Середньовіччі могли заразитися проказою від білок, пише ВВС з посиланням на результати дослідження міжнародної групи вчених.

Проказа – це одна з найдавніших зареєстрованих інфекційних хвороб в історії людства, яка досі поширена в Азії, Африці та Південній Америці: щороку реєструється понад 200 тисяч нових випадків.

Вчені знайшли штами бактерій, які викликають проказу, в кістках людини та червоної білки з археологічних пам’яток у Вінчестері (південна Англія). Загалом дослідили 25 зразків людей і 12 білок.

«Виявлення прокази у сучасних білок було несподіваним, а у середньовічних – тим паче. Це суперечить наративу, що проказа є виключно людською хворобою», – сказала співавтор дослідження, доктор Сара Інскіп з Університету Лестера.

На даний момент точно не встановлено, хто саме кого заразив: білки людей чи люди білок. У Середньовіччі хутро білки використовувалося як тонка підкладка для одягу, а деякі люди також тримали білок в якості домашніх улюбленців. Особливою популярністю вони користувалися у жінок.

Точно невідомо, як саме проказа поширюється між людьми, але для того, щоб підхопити хворобу, за словами спеціалістів, потрібен тісний контакт із кимось, хто не лікується, протягом багатьох місяців.

Управління охорони здоров’я Англії стверджує, що ймовірність того, що люди заразяться інфекцією від білок, дуже низька, і такі факти в сучасному світі не реєструвалися.

Кілька років тому вчені заявили, що батьківщиною прокази могла бути Європа.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *