Хвороби ясен підвищують ризик аритмії серця, з’ясували вчені

Проблеми з яснами підвищують ризик порушення ритму серця – дослідження

© unsplash.com/carocaro1987 Запалена тканина ясен може дозволити бактеріям із ротової порожнини потрапити в кров, що може вплинути на серце, кажуть вчені.

Хвороба ясен може бути фактором ризику розвитку фібриляції передсердь, з’ясували в ході дослідження вчені з Університету Хіросіми в Японії, пише New Scientist.

У дослідженні взяли участь 288 людей із захворюваннями ясен, яким провели катетерну абляцію для лікування миготливої аритмії. 97-м з них вилікували ясна через три місяці після операції на серці.

У період спостереження, який тривав до двох років, у 24 відсотків учасників знову виникла фібриляція передсердь, але ймовірність цього була на 61 відсоток нижчою серед тих, чия хвороба ясен була вилікована після абляції.

Ризик повторного розвитку миготливої аритмії був вищим, якщо захворювання ясен було більш серйозним.

Якщо тканина ясен запалена, бактерії та запальні імунні білки можуть потрапити у кров, що може вплинути на серце, кажуть вчені. Вони також виміряли рівень запальних білків у крові учасників перед проведенням абляції та виявили, що він був підвищений у тих, хто страждав на тяжку форму захворювання ясен. Більш високий рівень антитіл до бактерій, пов’язаних із хворобою ясен, також був пов’язаний із більш частими рецидивами фібриляції передсердь, каже професор Шунсуке Міяучі.

Фахівці рекомендують людям з фібриляцією передсердь, які мають проблеми з яснами, проконсультуватися з лікарем із цього приводу, а також ретельно чистити зуби та регулярно перевірятися у стоматолога.

До слова, недавнє дослідження, проведене в Китаї, показало, що споживання двох літрів «дієтичної» газованої води  або інших штучно підсолоджених напоїв на день здатне збільшити ризик порушення ритму серцебиття на 20%.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *