БПЛА Windracers ULTRA почали тестувати в Антарктиді на станції Ротера

Британія тестує БПЛА для досліджень в Антарктиді: це вигідніше, ніж звичайні літаки

БПЛА Windracers ULTRA на британській дослідницькій станції «Ротера» в Антарктиді © British Antarctic Survey Використання БПЛА замість звичайних літаків дозволить значно скоротити викиди СО2 від авіаційних досліджень Антарктиди, прогнозують фахівці.

Британська антарктична служба (BAS) проводить випробування БПЛА для наукових досліджень у Антарктиді, повідомляє пресслужба відомства.

На антарктичну британську дослідницьку станцію «Ротера» прибула команда для випробування нового автономного дрона Windracers ULTRA.

«У разі успіху дрони зможуть стати важливим доповненням до наукових можливостей Британської антарктичної служби на замерзлому континенті, зменшити витрати та викиди вуглекислого газу порівняно з традиційною авіацією», – кажуть у BAS.

Розроблений для екстремальних умов, таких як Антарктида, безпілотний літальний апарат Windracers ULTRA є автономним двомоторним 10-метровим літаком з нерухомим крилом, здатним перевозити 100 кг вантажу на відстань до 1000 км.

ULTRA може продовжувати політ, навіть якщо один із двигунів або компонентів пошкоджений або вийшов з ладу. Для нього передбачена можливість ремонту в польових умовах із використанням мінімальної кількості деталей.

Пристрій може безпечно злітати, літати та приземлятися з мінімальним контролем наземного оператора завдяки системі автопілота Masterless, розробленій та запатентованій компанією Distributed Avionics.

Випробування БПЛА Windracers ULTRA передбачають:

  • обстеження екологічно вразливих територій, що охороняються, та оцінка за допомогою камер стану морського харчового ланцюга (криль);
  • дослідження тектонічних структур за допомогою магнітних та гравітаційних датчиків;
  • оцінка гляціологічних структур за допомогою бортового радару;
  • випробування зонда атмосферної турбулентності для вивчення процесів у шарі між океаном і атмосферою.

Наразі Британська антарктична служба проводить більшу частину досліджень за допомогою літаків Twin Otter. Літаки працюють в інтенсивному логістичному та науковому режимі лише під час польового сезону, тоді як дрони можуть дозволити значно збільшити період польотів та географічне охоплення, одночасно скорочуючи викиди CO2.

БПЛА Windracer ULTRA на дослідницькій станції

БПЛА Windracer ULTRA на дослідницькій станції British Antarctic Survey

Нижча вартість та більша безпека польотів БПЛА протягом тривалих періодів часу дозволять збирати нові наукові дані з більш високою точністю, прогнозують вчені. Крім того, кілька автономних дронів можуть бути розгорнуті як єдина система з використанням технології SWARM, керованої штучним інтелектом.

Раніше вчений у сфері дослідження Антарктики Метт Кінг заявив, що прискорене танення антарктичного льоду вдарить по економіці Австралії і що вона до цього не готова.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *