Boeing Starliner на МКС – проблемний космічний корабель пробуде на станції мінімум до серпня

Летіли лише на тиждень: астронавти корабля Starliner «не застрягли» на МКС до серпня

Starliner зможе відстикуватися від МКС не раніше серпня © NASA NASA готує «рятувальну операцію».

Перший політ екіпажу космічного корабля Boeing Starliner, який мав тривати тиждень, розтягнувся щонайменше до серпня. Зараз NASA розробляє рятувальну операцію, яка дозволить доставити на Землю двох астронавтів, які «не застрягли», повідомляє New Atlas.

Перша пробна пілотована місія Starliner із самого початку була проблемною. Корабель із двома астронавтами на борту стартував із мису Канаверал 5 червня. Спочатку планувалося, що місія буде короткою і займе приблизно тиждень. Вона мала завершити сертифікацію Starliner для регулярних перевезень вантажів та екіпажу на МКС і назад. Але витік гелію, через який запуск перенесли, обернувся п’ятьма витоками та чотирма несправними двигунами вже на орбіті.

Хоча капсулі вдалося пристикуватися до МКС під ручним управлінням, вона, як кажуть у NASA, «не застрягла» біля причалу. І Boeing, і космічне агентство заявили, що бортові батареї, розраховані на 45 днів, можна заряджати ще протягом 45 днів, а Starliner розрахований на роботу майже сім місяців.

Водночас ситуація погіршилася через небажання NASA надавати оновлену інформацію. У мережі почали циркулювати чутки, що справи набагато гірші, ніж говорить офіційна версія.

Астронавти Баррі Вілмором та Сунітою Вільямс, які перебувають на МКС, провели конференцію, яка показала, що ситуація на борту залишається позитивною. Разом з тим, об’єктивною реальністю залишається те, що Starliner може залишити МКС лише у разі якоїсь надзвичайної ситуації. Корабель залишається на станції, щоб дозволити інженерам на Землі досліджувати виток гелію. Ці дослідження передбачають, зокрема, запуск дубліката системи.

Видання зазначає, що можливо, що Boeing та NASA виявляють надмірну обережність, але вона виправдана, оскільки йдеться про життя двох людей. За словами Стіва Стіча, менеджера програми комерційних екіпажів NASA, і Марка Наппі, віце-президента та генерального менеджера програми комерційних екіпажів Boeing, Starliner відстикується від станції в середині серпня, тоді ж буде проведено заміну екіпажу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *