Баобаб — вчені розкрили походження рослини

Вчені розгадали походження стародавнього «дерева життя»

© unsplash.com/gemmafjam Баобаби відомі як «дерево життя» або «перегорнуте дерево» через їхню дивну форму і довговічність. Вони перебувають у небезпеці через зміну клімату та повсюдну вирубку лісів, підкреслюють вчені.

Вчені з’ясували, звідки походять стародавні баобаби, пише ВВС.

Згідно з дослідженнями ДНК, культові дерева вперше виникли на Мадагаскарі 21 мільйон років тому. Пізніше їхнє насіння було перенесене океанськими течіями до Австралії, а також до материкової Африки, де вони еволюціонували в окремі види.

Дослідники вивчили вісім видів баобабів, шість із яких зустрічаються на Мадагаскарі, один поширений в Африці, а інший – на північному заході Австралії. Вони закликають підвищити природоохоронний статус двох малагасійських видів, що знаходяться під загрозою зникнення, у тому числі найбільшого та найвідомішого з мадагаскарських баобабів – гігантського баобаба.

«Нам вдалося точно визначити походження баобабів, які є культовими видами, що підтримують велику різноманітність тварин та рослин, а також існування людей. Ця інформація допоможе їх зберегти», – сказала Ілія Лейтч із Королівського ботанічного саду К’ю (Велика Британія).

Дослідники закликають до більш активних зусиль щодо збереження дерев, які, за їхніми словами, можуть бути ближчими до зникнення, ніж вважалося раніше.

Раніше біологи з Королівського ботанічного саду Кью створили дерево життя квіткових рослин на основі масштабного дослідження ДНК.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *