Астма пошкоджує клітини дихальних шляхів, потрібні нові ліки — вчені

Вчені виявили ще одну загрозу від астми і закликають розробити нові ліки

© depositphotos/AndrewLozovyi Є багато людей, для кого існуючі ліки від астми працюють не дуже добре, тому важливо шукати нові засоби лікування для запобігання нападам.

Вчені з Королівського коледжу Лондона виявили, що під час нападу астми клітини, що вистилають дихальні шляхи, різко стискаються та гинуть. З цього дослідники зробили висновок, що пацієнтам із цим захворюванням варто застосовувати ліки для запобігання стисканню клітин, а не ті, які борються з наслідками нападу – коли шкоду вже заподіяно, пише ВВС.

Автор дослідження професор Джоді Розенблатт пояснює, що бронхоспазми пошкоджують тканину, що вистилає дихальні шляхи, і це призводить до довгострокових запалень, рубцювання тканини та супутніх інфекцій, через які потім відбуваються нові напади.

Раніше вчені не звертали належної уваги на пошкодження тканини, оскільки були зосереджені на самих нападах та ліквідації їхніх наслідків.

«Епітелій – це перша лінія захисту організму від інфекцій, і саме він пошкоджується під час нападів астми. Тканині завдають постійної шкоди, і виникає порочне коло. І якщо ми зможемо запобігти цій шкоді, можливо, ми зможемо запобігти й самім нападам», – каже професор Розенблатт.

Серед потенційних превентивних засобів розглядають рідкісноземельний метал гадоліній, який раніше вже допоміг запобігти нападам астми в експериментах з мишами. Але щоб гарантувати його безпеку та ефективність для людей, знадобляться ще роки досліджень, наголошують вчені.

Нагадаємо, в Україні людей з тяжкою формою бронхіальної астми не приймають на службу до армії.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *