Пропагандистська виставка про Маріуполь – в Італії відкликали дозвіл на проведення виставки

Дозвіл на проведення в Італії пропагандистської виставки про Маріуполь відкликали

Окупанти хотіли розповісти про «відновлення» зруйнованого ними міста © EPA/SERGEI ILNITSKY Окупанти хотіли розповісти про «відновлення» міста.

Мерія італійського міста Модена відкликала дозвіл на проведення у місті пропагандистської виставки, присвяченої окупованому росіянами Маріуполю. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, це сталося після звернення української сторони.

«Щиро вітаємо це рішення. Вдячні як мерії міста, так і українцям в Італії, які не дали ввести в оману італійське суспільство про наслідки російських злочинів в Маріуполі та Україні.

Закликаємо і інші міста в світі не надавати майданчиків для подібних російських провокацій. Це стане важливим внеском в перемогу України над російською агресією», — написав він.

Нагадаємо, виставку «Маріуполь. Відродження після війни» (Mariupol. La rinascita dopo la guerre) планували провести у Модені 20 січня. Її організатором виступала культурна асоціація країни-окупанта «Росія Емілія-Романья» (Associazione Culturale Russia Emilia Romagna).

На пропагандистській виставці громадськості хотіли показати «результати роботи нової адміністрації міста після остаточного звільнення навесні 2022 року, коли здався батальйон «Азов» на металургійному комбінаті Азовсталь».

Росіяни, які тримали місто в облозі, обстрілювали його з артилерії та скидали на нього авіабомби, називали Маріуполь «містом – символом народного повстання на Донбасі проти київської хунти, містом-мучеником».

Зруйнований росіянами Маріуполь понад півтора року перебуває в окупації. В український інформаційний простір потрапляє небагато інформації про життя його мешканців та функціонування інфраструктури. Втім, помітно, що Росія намагається створити картинку «відновлення» міста – на кістках.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко вважає, що для повного відновлення міста, в якому лише за офіційними даними загинуло понад 11 тисяч людей, знадобиться 20 років. Він зазначив, що місцева українська влада зараз звернулася за допомогою до європейських партнерів, які допоможуть визначити чіткі терміни та вартість.

Як живе і чим дихає Маріуполь, і навіщо окупанти вкладають кошти у відновлення зруйнованого міста та створюють умови, щоб росіяни переїжджали на окуповану територію, — відповіді на ці питання у статті «ОКУПОВАНІ. Як і для чого Росія «відбудовує» Маріуполь» мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *