Нідерланди повернули Україні археологічні артефакти — Мова йде про стародавні наконечники списів та стріл

Нідерланди передали Україні 8 цінних незаконно вивезених археологічних артефактів – Мінкульт

© www.destentor.nl Йдеться про наконечники стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя.

Директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус надав Посольству України в Нідерландах предмети археології, які раніше незаконно вивезли з території України. Про це повідомляє офіційний телеграм Мінкульту.

«Йдеться про наконечники списів та стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя», – йдеться у дописі.

У відомстві зазначили, що нідерландські митники перехопили українські предмети культурної спадщини після їхнього прибуття до Нідерландів у березні 2023 року. Інспекція інформації та спадщини працювала з експертами з Національного музею старожитностей у Лейдені, щоб дослідити походження предметів. Слідство показало, що предмети, ймовірно, були незаконно вивезені. 

«Після того, як експерти Національного музею історії України підтвердили цей висновок, Інспекція взяла предмети під охорону. Водночас власник предметів, якому вони адресувались, відмовився від претензій до них, оскільки це культурна спадщина України, яка охороняється законом», – додали у Мінкульті.

Нагадаємо, за період з 24 лютого 2022 року по 25 листопада 2023 року Росія зруйнувала або пошкодила 863 об’єкти культурної спадщини. За даними МКІП, 119 пам’яток мали національне значення, 674 — місцеве значення, а 70 об’єктів були щойно виявлені. З початку повномасштабного вторгнення повністю було зруйновано 23 пам’ятки, частково пошкоджено 663 пам’яток, ступінь пошкодження 177 об’єктів залишається невідомим. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *