Картину Айвазовського виставили на продаж в Росії – вона в розшуку Інтерполу

В Росії хочуть продати з аукціону викрадену з України картину Айвазовського

© depositphoto/AtlasStudio Полотно з 2017 року в розшуку Інтерполу, як викрадена культурна цінність.

В Росії планують виставити на торги картину художника Івана Айвазовського «Місячна ніч», яка була серед 52 полотен, що були незаконно передані у Сімферопольський художній музей у Криму.

Як заявили російські ЗМІ, полотно виставлять на торги в Московському аукціонному будинку 18 лютого, а стартова ціна полотна оцінена в 100 мільйонів рублів, або ж 782 тисячі доларів США.

Колишній заступник генерального прокурора України, експерт національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов нагадав, що у 2017 році Інтерпол за поданням Прокуратури АР Крим оголосив картини у міжнародний розшук.

«Таким чином РФ відкрито нехтує міжнародним правом, адже згідно з Конвенцією ЮНЕСКО від 1970 року – вивезення культурних цінностей та  передача права власності є забороненою», — підкреслив Мамедов.

Іван Айвазовський народився 29 липня 1817 року у вірменській родині у Феодосії, але перші роки свого життя провів на Галичині. Згодом сім’я повернулась до Криму, де і сформувався художник. Айвазовський автором понад шести тисяч картин.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *