Каннський кінофестиваль 2024 покаже фільм Вторгнення Сергія Лозниці, якого виключили з Української кіноакадемії

На Каннському кінофестивалі покажуть фільм Сергія Лозниці «Вторгнення»

«Вторгнення» покажуть на Каннському кінофестивалі © Mailis Michael/Facebook 2022-го режисера виключили зі складу Української кіноакадемії.

В секції «Спецпоказ» 77 Міжнародного каннського кінофестивалю відбудеться світова прем’єра фільму «Вторгнення» режисера Сергія Лозниці, якого 2022 року виключили зі складу Української кіноакадемії. Фільм з’явився у програмі, опублікованій на сайті фестивалю.

Продюсер стрічки Михайло Майліс на Facebook написав, що «майже два роки наша команда знімала фільм про вас, дорогий і мужній український народ!».

«Ми проїхали всю Україну. Наша камера побачила вас в різних куточках країни під час війни. Виробляючи цей фільм, ми мріяли по завершенню представити його на високому рівні в країнах Заходу. І нагадати всім, як багато ви зробили за ці два роки у боротьбі з силами зла. Сподіваюсь нам це вдасться», — додав він.

Майліс также навів слова самого Лозниці, який заявив, що знімав стрічку «із глибоким болем у серці та з великою любов’ю до своєї країни».

Виробництвом «Вторгнення» займалася компанія ATOMS & VOID з Нідерландів у спільному виробництві з ARTE France (Франція) та Current Time TV (США).

Нагадаємо, у 2022 році рішенням Наглядової ради та Правління Української кіноакадемії Лозницю було виключено з її складу.

Тоді у заяві говорилося, що режисер «неодноразово наголошував, що вважає себе космополітом, «людиною світу». Проте зараз, коли Україна щосили відстоює свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця має бути його національна ідентичність». Українська кіноакадемія також закликала не сприймати Лозницю як представника української культурної галузі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *