Диригент з України отримав орден від британського короля

Диригент з України отримав орден від британського короля

© Bournemouth Symphony Orchestra Кирило Карабиць з 2009 року популяризує українську музику у Великій Британії.

Диригент з України Кирило Карабиць отримав Орден Британської Імперії «за заслуги в музичній галузі та популяризацію симфонічних творів з України та Східної Європи у Великій Британії». Про це повідомив Борнмутський симфонічний оркестр, головним диригентом якого є Карабиць.

Карабиць, який цього сезону завершує 15-річний термін перебування на посаді, у жовтні цього року стане лауреатом диригентської премії BSO та художнім керівником «Голосу Сходу».

До серії «Голосу Сходу» увійшли твори з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Македонії, Польщі, Туркменістану та України, а також записи, трансляції, живі виступи та нова музика. У багатьох творах фолк-елементи поєднуються із західною симфонічною традицією, знайомлячи слухачів із далекими музичними ландшафтами, а у 2021 році The Times заявила, що: «любителі музики в Дорсеті тепер можуть бути найобізнанішими у західному світі про симфонічні твори Східної Європи та Центральної Азії».

«Я глибоко вдячний отримати це Почесне звання ОБІ за подорож, яку мені випала честь розділити з музикантами та публікою БСО протягом останніх 15 років — я глибоко пишаюся тим, що ми досягли разом. Я з нетерпінням чекаю на можливість відсвяткувати серію «Голосу зі Сходу» нашими виступами у Брістолі, Пулі та Лондоні цієї весни, а також продовжити нашу подорож, коли пізніше цього року я стану лауреатом та художнім керівником «Голосу зі Сходу»», — зазначив Кирило Карабиць.

Кирило Карабиць – син композитора Івана Карабиця (1945-2002) – з 2009 року виконує музику своєї батьківщини для публіки Борнмутського симфонічного оркестру на південному заході Англії.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *